Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:34 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

STRÁŽNÍCI MAJÍ YETIHO, DALŠÍHO POMOCNÍKA PRO HLÍDÁNÍ POŘÁDKU

článek vytvořen 14. 03. 2014, přečetlo si ho 4205 lidí

Trutnov - Vozový park městské policie je od včerejška o jedno auto bohatší. K pěti vozům včera přibyla zcela nová škodovka - Yeti. Město si speciálně upravený vůz pro policejní potřeby dlouhodobě pronajme od škodováckého prodejce Autostylu.


Je to už druhý Yeti, kterého budou při službě strážníci využívat. „Je to dvoulitr, dvoukolka se zvýšeným podvozkem a packetem na špatné cesty,“ řekl jednatel Autostylu Jan Kranát. Vůz má několik úprav provedených přesně podle požadavků strážníků - kromě majáků a speciálního polepu třeba mřížku v zadní části auta pro odchycené psy, nebo speciální hledací reflektor. „Uvnitř má kameru s videozáznamem a také GPS, takže náš operační vidí na počítači online, kde se vůz nachází,“ upřesnil ředitel městské policie Karel Povr.

Nové auto bude vidět ve službě zejména po Trutnově. „Na hory posíláme čtyřkolky - oktávku, druhou yetinu a toyotu, které jsou k tomu vybavené. Nový Yeti bude jezdit hlavně po městě,“ vysvětlil Povr. V průměru by denně auto mělo najet asi 80 kilometrů, vozy v horách přitom najedou zhruba 120 kilometrů denně.Policejní vozy jsou často vidět, jak se doslova sunou krokem. Právě takový nestandardní provoz přivedl město k nápadu auta nekupovat, ale pronajímat si je. „Auto hodně trpí pomalou jízdou a prakticky nejezdí ve standardním režimu. Když jsme pak spočítali, kolik stojí koupě auta a následné opravy, které jsme si platili zvlášť, vyšlo nám levnější si auta dlouhodobě pronajímat,“ sdělil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Z šesti vozů městských strážníků už město takhle pořídilo tři. „Auto je prakticky neustále servisované, je ve vynikajícím stavu, což pro naši práci potřebujeme,“ ujistil ředitel strážníků Povr. „Je to prostě dlouhodobý pronájem s fullservisem. Provozovatel si hradí pouze pohonné hmoty, všechny ostatní náklady jdou za námi, za pronajímatelem,“ dodal Jan Kranát z Autostylu.

Jan Kranát z Autostylu předává klíče od nového vozu trutnovskému starostovi Ivanu Adamcovi.
Jan Kranát z Autostylu předává klíče od nového vozu trutnovskému starostovi Ivanu Adamcovi.

Městská policie se svými 37 strážníky nedohlíží na bezpečnost a pořádek pouze v Trutnově, ale ještě v dalších devíti, převážně krkonošských obcích.

FOTOGALERIE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena