Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:33 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

V PECI POD SNĚŽKOU SE KONÁ SVĚTOVÝ POHÁR MASTERS VE SJEZDOVÉM LYŽOVÁNÍ

článek vytvořen 14. 03. 2014, přečetlo si ho 1413 lidí

Trutnov - Australan, Novozélanďan, Američan či poprvé i Řek budou stát na startu lyžařského závodu. Nejprestižnější, celosvětový seriál Masters lyžařů, FIS Masters Cup, se znovu uskuteční v Peci pod Sněžkou. Alpští lyžaři starší 30 let změří své síly na sjezdovce Javor se světovou konkurencí již tento víkend.
„Získat tento závod do České republiky je velkým úspěchem a také skvělou vizitkou českého lyžování,“ hodnotila Iva Kárníková, předsedkyně organizačního výboru a jednatelka pořadatelské společnosti SJ SKI. Jedná se o desátý ročník šampionátu na českém území a závod se stal mezi jedním z nejpopulárnějších v celém kalendáři soutěží Masters. „Stejně jako v letech předešlých přivítáme i letos takřka dvě stovky aktivních závodníků, sjezdařů prakticky z celého světa,“ poukázala Kárníková.Přihlášeno je asi 180 lyžařů ze třinácti států. „Zkušenosti ukazují, že obliba závodu je natolik veliká, že k nám neváhají přicestovat nejen naši sousedé ze Slovenska, Polska, Slovinska a účastníci alpských zemí, ale i zástupci lyžařsky exotických zemí jako je Španělsko, Řecko Kazachstán, ale i vzdálené Norsko, Velká Británie, USA nebo již opakovaně účastník za Nový Zéland,“ prozradila Kárníková. Letos se premiérově zúčastní i lyžař z Austrálie. Světový pohár FIS Masters je soutěž pořádaná téměř po celém světě, které se pravidelně účastní okolo 10 000 aktivních závodníků čtyř kontinentů.

Z českých nadějí je potřeba vyzdvihnout Miroslava Rycka, který se umísťuje pravidelně na stupních vítězů. Jeho posledním velkým vítězstvím je titul dvojnásobného mistra světa FIS Masters v Andoře z roku 2010. V loňském roce získal dvojnásobný triumf v závodech FMC v Záhřebu. Mezi ženami sezonu co sezonu útočí na celkové prvenství Andrea Červená.

Po oba dny se bude závodit v obřím slalomu. Start prvního kola je v 8.30 hodin. „Podmínky by měly být dobré. Na sjezdovce je cca 40 cm technického sněhu. Zatím drží,“ přiblížila Iva Kárníková, jak to vypadá na Javoru.

(bog, ika)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena