Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 15:13 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

NEZTRÁCET BODY V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ, VIDÍ KLÍČ K ZÁCHRANĚ TRENÉR FOTBALISTŮ

článek vytvořen 13. 03. 2014, přečetlo si ho 1947 lidí

Trutnov - Vítězně vstoupili fotbalisté Trutnova do jarní části sezony, a tak trenér Miloš Dvořák mohl být po utkání s Kutnou Hrou spokojený, že jeho svěřenci dokázali zúročit to, co v zimní přestávce natrénovali.
„Zimní příprava se vždycky odvíjí až od mistrovských utkání. První utkání jsme zvládli, takže uvidíme, jak to bude vypadat dál. Musím ale říct, že letos, co se týká morálky a docházky, to mělo celkově velkou kvalitu,“ pochvaloval si trutnovský kouč práci a přístup týmu v zimním období. „Kluci tréninky odjezdili a stále jsme scházeli v počtu šestnácti osmnácti lidí,“ přiblížil.Oproti podzimu došlo v kádru ke dvěma změnám. Trutnov opustil útočník Aleš Vilám, který si našel angažmá v Německu. „Je to ztráta,“ řekl Dvořák k odchodu nejlepšího podzimního střelce. Když se však v kolonce příchodů objevilo překvapivě jméno Stanislava Horáka, jenž přišel na hostování z Poříčí, zdálo se, že díra v útoku bude zacelena. „Standu jsme si ale vyhlédli jako posilu do obrany,“ vyvrátil tuto myšlenku trenér. „Ukázal nám, že tam bude silný. Samozřejmě, že existuje varianta, když to bude hořet, můžeme ho ke konci vytáhnout do útoku,“ dodal na adresu bývalého střelce, který se do Trutnova vrátil po sedmi letech.

Angažování dalších posil nedopadlo. „Měli jsme rozdělané čtyři hráče, ale do Trutnova se prostě nikdo nehrne. Co si budeme namlouvat, jsme trošičku stranou,“ sdělil trenér Dvořák. Na druhou stranu není žádným tajemstvím, že na posily v Městském fotbalovém klubu nejsou peníze, takže si klub musel sáhnout pro hráče do okresního přeboru. „Když v jiných klubech z okolí nemáme nikoho, kdo by nám pomohl, tak jsme to udělali takhle a myslím si, že jsme udělali dobře. Standa shodil, je na tom kondičně celkem dobře a hlavně řekl, že má chuť nám pomoc,“ prohlásil Miloš Dvořák.

Před trutnovským týmem je na jaře jediný cíl - záchrana. „Na podzim jsme odehráli několik dobrých utkání a na ně bychom rádi navázali,“ přál si trenér třináctého týmu tabulky, která je nesmírně vyrovnaná. Od čtvrtých Svitav dělí MFK jen šest bodů. „V současné době hraje o záchranu spoustu mančaftů, a proto nesmíme dopustit, abychom hlavně v domácím prostředí ztráceli body,“ nastínil kouč Dvořák. Podle něj tak tým velmi brzy čekají dvě stěžejní zápasy. Příští víkend Trutnovští hostí rezervu Pardubic a hned ten další přivítají Vysoké Mýto.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena