Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 13:58 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

Z OKRESNÍHO PŘEBORU DO DIVIZE, Z ÚTOKU DO OBRANY. DO TRUTNOVA SE VRACÍ HORÁK

článek vytvořen 13. 03. 2014, přečetlo si ho 2026 lidí

Trutnov - Na podzim kopal v okresním přeboru, na jaře bude nastupovat v divizi. Velký fotbalový comeback se odehrává pod Krkonošemi. Stanislav Horák se po sedmi letech vrátil do trutnovského týmu. „Je to taková přátelská výpomoc Miloši Dvořákovi a Trutnovu jako takovému. Doufám, že to bude pokračovat tak, jak to začalo,“ řekl šestatřicetiletý fotbalista po úspěšné jarní premiéře, v níž MFK porazilo Kutnou Horu 3:1.
Předtím hrál Horák naposledy za Trutnov na podzim roku 2007. V divizi. Z té klub potom na jaře sestoupil, ale to už Horák do hry nezasáhl. Vytáhlý útočník se pak pohyboval v nižších soutěžích, když jeho posledním působištěm bylo Poříčí. „Měl jsem nějaké zdravotní problémy, dost jsem přibral, ale teď jsem shodil patnáct kilo. Už jsou to tak dva roky, co chodím pravidelně na ricochet. Je to výborná přípravy, díky němu jsem šel hodně nahoru a cítím se výborně,“ prohlásil.A právě jeho kondice hrála významných roli při rozhodování jednu, jestli kývne na zájem Trutnova. „Kdybych si nemyslel, že to po fyzické stránce zvládnu, tak bych si to asi rozmyslel,“ přiznala jediná zimní posila Dvořákovy party. V přípravě sice Standa Horák neabsolvoval takovou zátěž jako jeho spoluhráči, ale má za sebou prý dobrou zimu. „Snažil jsem se poctivě trénovat, ale samozřejmě to někdy nešlo. Už nejsem nejmladší, mám rodinu, pracuju sám na sebe. Snažím se ale chodit, co to jde,“ povídal.

Když se ve fotbalových kuloárech začaly objevovat zprávy, že se chystá jeho příchod do Trutnova, spíše se předpokládalo, že trenér Dvořák hodlá tímto tahem oživit ofenzivu mužstva. Horák býval kanonýr par excelans a díky své mohutné postavě to s ním každá obrana měla těžké. Kouč MFK ho však stáhl do obrany. „V Poříčí jsem hrával v prostředku s Márou Pilným toho chytrýho, ale tady musím hrát to, co po mně chce trenér. On má nějakou koncepci, a tak se musím přizpůsobit,“ sdělil fotbalista, který však přiznal, že dopředu ho to stále táhne.Zápas s Kutnou Horou zvládl ve stoperské dvojici s Makovským bez větších potíží. „Známe se spolu řadu let. Když se něco děje, houkneme na sebe. Zatím s tím nemám problém,“ zvykl si na nový post, na kterém odehrál celou zimní přípravu a po třígólovém nedělním obratu nakonec mohl slavit i své první vítězství.

„Stále se sehráváme. Soupeř nás potrestal za to, že jsme nedokázali pohlídat standardku, i když jsme se na ni připravovali, ale pak jsme se poctivou pilnou prací dostávali pomalu do hry a dopadlo to,“ byl Horák rád za tři body. „Půjdeme zápas od zápasu, máme ještě čtrnáct kol. Začali jsme výhrou, tak proč v tom nepokračovat,“ věří, že aktuálně třináctý tým tabulky se v divizi zachrání.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena