Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 07:19 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

HASIČI BOJOVALI S HOŘÍCÍ LOUKOU A LESEM, SUCHO A NEDBALOST POŽÁRŮM NAHRÁVÁ

článek vytvořen 13. 03. 2014, přečetlo si ho 3396 lidí

Trutnov - Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města, Žacléře, Bernartic a profesionálové z Trutnova vyrazili v úterý dopoledne do Bernartic - Bečkova, kde vypukl rozsáhlý požár louky o rozloze fotbalového hřiště a přilehlého lesa. Vzhledem k panujícímu suchu byla obava, aby se oheň nerozšířil.


„Naše jednotka dostala na starost dohašení malých ohnisek v lese. Bylo nutné pomocí hrábí a sekeromotyk odkrýt hrabanku a shnilé pařezy, ve kterých se skrývala malá ohniska. Do vody bylo přidáváno smáčedlo, pro efektivnější hašení,“ řekl hasič Jakub Šlégr z Horního Starého Města. Požár byl zcela lokalizován v odpoledních hodinách.

Jak uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková, hasiči za uplynulé čtyři dny zasahovali u patnácti požárů. „Většina z nich byla způsobena lidskou nedbalostí, zejména při manipulaci s otevřeným ohněm nebo od nedopalků cigaret. Požáry v lesích jsou pro hasiče komplikované a likvidace obtížná, protože k nim zpravidla dochází v těžko dostupném terénu, kde není možné plně nasadit požární techniku,“ upozornila mluvčí.Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: hasiči Horní Staré Město

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena