Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 13:04 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

BYLI RYCHLÍ, HRÁLI DO TĚLA, ALE NÁM TO NEVADILO, ŘEKL JANOUŠEK PO POSTUPU

článek vytvořen 12. 03. 2014, přečetlo si ho 1370 lidí

Trutnov - „Byl to šťastný gól,“ přiznal Roman Janoušek. Ale na to už se historie ptát nebude. Branka devatenáctiletého útočníka vynesla hokejisty Trutnova do baráže o druhou ligu. „Důležitější gól jsem zatím nedal, ale není důležitý, kdo ten gól dal, ale hlavně že to tam spadlo,“ dodal autor vyrovnávací trefy na 3:3 v domácím utkání s Hvězdou Praha.
Kdyby v 57. minutě nešel důrazně do brankoviště a neskóroval, kdo ví, jestli by trutnovský sen o druhé lize už letos nebyl minulostí. Domácí sice měli k dobru výhru z Prahy, ale porážka by zápas poslala do prodloužení. „A tam by to bylo buď a nebo,“ věděl Janoušek. „Nechtěli jsme riskovat a chtěli jsme to dotáhnout aspoň na tu remízu. Je super, že se to povedlo,“ řekl.Trutnovští hokejisté celý zápas prohrávali, a tak hrozba prodloužení byla více než reálná. Z kritické situace ovšem dokázali vybruslit. „Před zápasem jsme měli sezení v klubovně, kde jsme si říkali, že to nesmíme podcenit, ale hned na začátku jsme nějak zaspali, padly nám tam dva góly a pak jsme to museli dohánět. Oni hodně bruslili a hráli dost do těla, takže to nebylo vůbec jednoduchý,“ popisoval Roman Janoušek.

Hrát takový hokej si hosté mohli dovolit, protože na to měli kádr. Vždyť nejstarší hráč pražské Hvězdy byl ročník narození 1985. „Byli rychlí, ale na to jsme zvyklí z juniorky, takže nám to nevadilo,“ pravil centr třetí útočné formace, kde mu po křídlech létají David Smékal a Vojta Perutek. „Určitě jsme si s klukama sedli. S Vojtou už jsme spolu hráli dřív v juniorce a myslím, že si na ledě rozumíme. S Davidem spolu hrajeme už od přípravky, takže víme, co jeden od druhého máme, nebo spíš můžeme čekat,“ poznamenal Janoušek. Kvalifikace proti Hvězdě tomuto útoku, kterému v obraně kryje záda dvojice Poul - Procházka, sedla a zařídila čtyři z šesti trutnovských gólů.

V Trutnově doufají, že si ještě nějaké schovali do poslední části sezony, kde se bude rozhodovat o postupu do druhé ligy. Jak se baráž bude hrát, zjistíme až po dohrání zbývajících skupin kvalifikace. Mezitím si místní hokejisté zkrátí čekání dvěma zápasy se Světlou nad Sázavou o Superpohár vítězů krajské ligy na Královéhradecku a Pardubicku. První utkání se uskuteční v pátek od 19 hodin v Trutnově, odveta v neděli od 17 hodin ve Světlé.

(bog, hc)
Trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena