Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 15:21 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

SOKOLOVNA HOSTILA TURNAJ V BOXU, MLADÝ „SEDLÁK“ NEVEČEŘAL ZASE VYHRÁL

článek vytvořen 12. 03. 2014, přečetlo si ho 2746 lidí

Trutnov - Patnáct soubojů v ringu nabídl divákům sobotní turnaj boxerů v Sokolovně. Ze středočeské oblasti se sjeli do Trutnova zástupci tří pražských oddílů, dva kluby hájily pardubické barvy a nechyběli tady ani bojovníci z Mostu, Mladé Boleslavi, Jičína či Strakonic. Osm borců měl ve hře domácí oddíl BC Loko. V ringu proti sobě nastupovaly dvojice od přípravky (12 let) až po muže. Jednu výměnu pěstí obstaraly i ženy.
„Byl to povedený turnaj,“ prohodil trutnovský trenér Karel Kubec, který nad jeho průběhem bděl jako jeden z ringových rozhodčí. O domácí ranaře se v rohu bitevního pole staral druhý kouč Lokomotivy Milan Ondráško.Trutnovský oddíl se opírá hlavně o mládež. Mezi největší současné naděje patří Pavel Nevečeřal. Čerstvý držitel mistrovského titulu v kategorii přípravky do 63 kg nastoupil proti Kramlovi z Baníku Most. Šlo o odvetu. Oba boxeři se potkali v nominaci na nedávný šampionát. Tehdy překvapivě zvítězil boxer z Trutnova. Kraml, který je výrazně zkušenější, má obbojováno asi o třicet zápasů více, chtěl Nevečeřalovi porážku oplatit, ovšem prohrál znovu.

„Výhodou Pavla je, že je takový sedlák. Má obrovskou sílu a tvrdý úder. Boxuje na distanc a slušně technicky,“ řekl Karel Kubec o boxu domácího borce, který zvítězil na body. „Líbil se mi celý zápas. Pohlídal si to a s přehledem vyhrál,“ dodal trenér.

Z dalších soubojů s trutnovským obsazením vyšli jako vítězové: Adam Maxa, Martin Novotný, Jakub Daněk a Jan Keprlik. Maxa zvítězil technickým K.O. na konci prvního kola nad Ahmedem Hamidem (BC Pardubice). Novotný, jenž se proti Urbancovi (BC Pardubice) vracel do ringu po roční pauze, zvítězil na body a ukázal, že v nominaci na MČR juniorů se s ním může počítat. Na juniorský šampionát se chystá i Daněk. Jeho bitka s mladoboleslavským Copakem byla plná krve. První kolo vyznělo pro soupeře, ale další dvě ovládl domácí boxer. „Kdysi jezdil na běžkách, má výbornou fyzičku. Jakub sice nevyniká žádnou technikou, ale je to obrovský srdcař a valí to dopředu,“ poukázal Karel Kubec. Zápasem dvou Trutnováků pak byl střet Jana Keprlíka a Patrika Tilla. Na body zvítězil prvně jmenovaný.Pouze v jediném případě měl domácí oddíl v Sokolovně mezi provazy mužského zástupce. Ovšem ani Ota Rücker není žádný zkušený mazák. Jeho přechod z juniorů mezi dospělé boxery je stále čerstvou záležitostí. V tomto případě se domácím moc nepovedl los, rozjetý Rus Karayev z pražské Pragovky měl jasně navrch, z Rückera sršela krev, a tak trenér Ondráško do ringu hodil ručník. S porážkou opouštěl ještě domácí turnaj i Martin Zubko, který na body podlehl Hoškovi (SAC Praga Praha).Do prostředí Sokolovny se box vrátil po sedmi letech, a přestože divácká účast nebyla bůhvíjaká, ten, kdo přišel, rozhodně nelitoval. „Chtěl bych poděkovat Lokomotivě, která nám s pořádáním turnaje hodně pomohla,“ pravil Karel Kubec. Komu to v sobotu nevyšlo, nemusí litovat, protože do prázdnin se v Trutnově uskuteční ještě dvě další akce.

Tou první bude 26. dubna jakási osmizápasová exhibice Trutnova proti výběru středočeské oblasti. „V poslední dvojici by mohl boxovat Martin Mráz,“ naznačil trenér možnou účast místního boxera, který se před měsícem úspěšně představil v Uffu na galavečeru gladiátorů. Trutnovští také plánují pozvat Petra Sommera, legendárního českého boxera, který knokautoval trojnásobného olympijského vítěze Stevensona. Boxovat se bude v hale gymnázia.

Na stejném místě proběhne 14. června finálový díl seriálu Oblastního kola v boxu. Nejbližší akcí, kam se zástupci BC Loko vydají, bude 5. dubna boxerský galavečer v Poděbradech, kterého se zúčastní trojice Nevečeřal, Maxa a Daněk. Mistrovství ČR juniorů se koná 16. až 18. května v Příbrami. „Dostali jsme i nabídku odjet boxovat na anglickou oblast do Liverpoolu,“ upozornil Karel Kubec.

FOTOGALERIE

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena