Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:33 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

GRATULACE PRO DALŠÍ JUBILANTKU, SOFIE PAPASOVÁ SLAVILA STOVKU

článek vytvořen 12. 03. 2014, přečetlo si ho 2444 lidí

Trutnov - 100 let, 3 děti, 4 vnoučata a 5 pravnoučat. I těmito čísly se dá vyjádřit životní jubileum, které oslavila Sofie Papasová ze Zelené louky. V neděli 9. března jí bylo rovných sto let. Včera ji přišli gratulovat také starosta města Ivan Adamec a členky komise pro občanské záležitosti.
Papasová sice není zvyklá na velkolepé oslavy, zpestření v podobě oficiální gratulace od lidí z radnice ale uvítala. „Jsem ráda, že jsou tady. Nějak zvlášť narozeniny neslavíme, nemáme to ve zvyku, i když zrovna včera jsme byli u syna to oslavit,“ přiznala.

 

Do Trutnova přišla v červenci roku 1949, po občanské válce v Řecku. „To jste ještě nebyli na světě,“ smála se. Hned ale vyvracela mýlky, že je Řekyní. „Češi nás považují za Řeky, ale my celý život říkáme, že jsme Makedonci,“ zdůraznila. 

Celý život pracovala v maršovském Texlenu. Vychovala tři děti - dceru Doru, syny Trajka a Jirku. A dnes má také pět vnoučat. Recept na dlouhověkost nemá. „My jsme byli chudí, ani chleba nám někdy nestačil. Maso nebylo každý den, jen na svátky,“ řekla a potvrdila, že rodinu má rozesetou doslova po celém světě. „Jedni žijí v Makedonii, další v Austrálii a tady v Čechách.“ 


Trutnovský starosta Ivan Adamec na pohovce s oslavenkyní Sofií Papasovou a jejími dětmi Dorou a Jiřím.

Volný čas tráví především četbou a sledováním televize. „Hodně čtu noviny a reklamní letáky, na domácnost jsem ale sama, takže musím taky uklidit a uvařit,“ dodala. 

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz


čtěte také:
NEJSTARŠÍ OBČANKA TRUTNOVA SLAVILA 102. NAROZENINY JEN PÁR DNŮ PO NAROZENÍ ČTVRTÉ PRAVNUČKY
JIŘÍ VYSOUDIL Z ČESKÉ ČTVRTI OSLAVIL 101 LET, JE NESTARŠÍM MUŽEM V TRUTNOVĚ

 

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena