Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 12:58 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

PUNKROCKOVÝ BENJAMING BAND Z PETŘÍKOVIC VYDAL NOVOU DESKU

článek vytvořen 12. 12. 2008, přečetlo si ho 1628 lidí

Petříkovice - Na dva týdny se punkrocková kapela Benjaming Band vydala k polské Wroclavi. Konkrétně do městečka Oborniky Slaskie, kde ve studiu A je to vznikalo album Americké popelníky. „S Jackem se známe velmi dobře a již minule jsme tu byli spokojeni. Proto i tentokrát nebylo co řešit. Vzali jsme karavan a začátkem října vyrazili. Nahrávali jsme zhruba týden, další týden tu byl už jenom Lukáš (dudy, akordeon). Měl přesnou představu o zvuku desky, takže chtěl u míchání být osobně,“ říká basák Olda.
Přestože BNB už za sebou několik nahrávek má, stává se nové CD určitým předělem. Po všech stránkách výrazně převyšuje dosavadní produkci a ukazuje, že kapela na sobě stále pracuje. Vše začíná vydařenou titulkou obalu i potiskem disku a pokračuje dobrým zvukem a Kubovým výrazně srozumitelnějším zpěvem. Celkový dojem podrželi i hosté Štěpán Málek (NVÚ, foukací harmonika), Průža (akordeon) a především Xavier Baumaxa s textem a zpěvem titulní skladby.

Většina písní je nová, z autorské dílny kapely a jejich blízkého okolí (texty). Nechybí ale i několik předělávek starších songů (Palírna, Berlín). A také jedna recese, takže vydržte a poslechněte si album opravdu až do konce.

Na desce je 16 skladeb, krátkou ochutnávku lze nalézt na webových stránkách Punk Pipes Family Gangu www.benjamingband.cz

Aleš Vaníček
Krkonošský deník
12. prosince 2008

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena