Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:25 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

V TRUTNOVĚ SE PŘEDSTAVÍ SLOVENSKÝ VICEMISTR A ÚČASTNÍK EUROCUPU

článek vytvořen 11. 03. 2014, přečetlo si ho 1320 lidí

Trutnov - Basketbalistky Kary Trutnov sehrají ve středu od 18 hodin přátelské utkání se slovenským vicemistrem MBK Ružomberok. Účastník Eurocupu, kde vypadl v prvním kole play off s nynějším finalistou Dynamem Kursk (o titul se utká s dalším ruským klubem Dynamem Moskva), se představí ještě ve čtvrtek v Hradci Králové. „Východočeské turné“ si Ružomberok zvolil v období před semifinále play off slovenské ligy.
Sympatický klub z Liptova, který má ve výkladní skříni svých úspěchů dva tituly v Eurolize (pod vedením současné trenérky USK Natálie Hejkové), jedenáct titulů ve slovenské lize a tři tituly ve federální československé lize, pojí s Trutnovem dlouholeté přátelské vztahy. Naposledy se oba týmy utkaly v září na Mekr´s Cupu, kde hráčky Kary zvítězily o tři body. Přijďte se podívat na atraktivní přípravný zápas. Vstup je volný.Před zítřejším zápase nám na několik otázek odpověděl generální manažer MBK Ružomberok Stanislav Onuška, který je nejvyšším představitelem klubu, společně s prezidentem klubu a viceprimátorem Stanislavem Bellou.

Proč jste se rozhodli pro přípravné zápasy v Trutnově a Hradci Králové?

V naší soutěži je momentálně dlouhá přestávka a potřebujeme se dobře připravit na semifinálové play off s Piešťanami. Dalším důvodem našeho rozhodnutí byly a jsou velmi dobré vztahy s oběma kluby, ale především fakt, že jak Trutnov, tak Hradec mají vysokou sportovní úroveň.

Co si od těchto utkání slibujete?
Čekáme v obou případech vyrovnané zápasy, které prověří jak náš útok, tak obranu a já osobně čekám v obou zápasech agresivní basketbal. Výsledky v tomto případě nejsou podstatné.

Jak hodnotíte dosavadní průběh sezony a jaké jsou současné ambice?

Ve FIBA Cupu jsme dosáhli pěkné výsledky, vypadli jsme loni v semifinále a letos v play-off s jedním horkých favoritů na vítězství - s Kurskem. Ve Středoevropské lize MEL zůstali na našem štítě euroligová družstva jako Záhřeb a Šoproň, zápasy tento rok měly vyšší kvalitu než loni. V domácí soutěži je naším cílem postoupit přes výborné družstvo Piešťan a tradičně nastoupit jako vyzyvatel ve finále slovenské extraligy

Nakolik náročné bylo působení v Eurocupu FIBA?
Vzhledem k našemu úzkému kádru bylo tuto sezonu účinkování v evropském poháru extrémně těžké. Když porovnáme, že za tři měsíce (říjen, listopad, prosinec) jsme minulý rok odehráli 19 utkání, zatímco letos 30! Bylo to náročné na cestování, odborně vedený trénink a určitě také z pohledu regenerace.

Jak se těšíte do Trutnova?
Do Trutnova se tradičně velmi těšíme, vždyť tam máme hodně osobních dlouholetých kontaktů. Je to klub, s kterým udržujeme pravidelnou spolupráci. Máme rádi tamní příjemné a fér prostředí, ale našim kamarádům ve vzájemném střetnutí nic nedarujeme.

(bog, bk)
Trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena