Dnes je 21.10.2017
Přesný čas: 23:28 Svátek: Brigita Zítra: Sabina

HOKEJISTÉ TRUTNOVA ZHASLI HVĚZDU A POSTOUPILI DO BARÁŽE O DRUHOU LIGU

článek vytvořen 09. 03. 2014, přečetlo si ho 2857 lidí

Trutnov - Hokejisté Trutnova stále letos mohou snít svůj sen o druhé lize. Zvládli udělat už dva ze tří kroků. Po vítězství v krajské lize uspěli i v kvalifikační dvouzápasové sérii s Hvězdou Praha. S tou dnes na vlastním ledě před 560 diváky remizovali 3:3, což po páteční výhře venku 3:1 k postupu stačilo. Potřebný bod domácím zajistil necelé čtyři minuty před koncem junior Roman Janoušek.
HC TRUTNOV - HC HVĚZDA PRAHA 3:3 (0:2, 2:1, 1:0). Góly a asistence: 26. Perutek (Janoušek), 38. Veselý (Karlík, Procházka), 57. Janoušek (Smékal, Antonín) - 5. Nacházel (Němec), 11. Hučko (Štrébl), 32. Štrébl (Hučko). Rozhodčí: Kareš - Čížek, Potůček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 564. První utkání: 3:1. Postupuje Trutnov. Sestava Trutnova: Biegl - Kozák, Antonín, Malinský, Karlík, Poul, Procházka - Luštinec, Šimoníček, Mašek - T. Veselý, Chytráček, Zítka - Smékal, Janoušek, Perutek.

Jakoby si trutnovští hokejisté řekli, že po vítězství v Praze si připraví pro diváky v Trutnově ještě nějakou zápletku. Ale že vstoupí do zápasu tak špatně, určitě nečekali. Již od 11. minuty museli dotahovat dvoubrankovou ztrátu. Do vedení poslal hosty pohotově Nacházel, který využil špatné komunikace Poula s Bieglem a volný puk dorazil do branky - 0:1. Náskok Hvězdy pak zvýšil Hučko. V klidu si vykroužil z rohu kluziště mezi kruhy a zavěsil pod horní tyčku - 0:2.

Pro domácí to na jednu stranu byla vážná situace, ale na druhou stranu měli po výhře venku stále jistotu případného prodloužení či nájezdů. Ale spoléhat na to by byla sebevražda. Ve druhé třetině proto Trutnovští zvýšili obrátky a ve 26. minutě při hře 4 na 4 snížil Perutek. Janoušek okamžitě po buly posunul puk k nejmenšímu domácímu hráči, který si položil brankáře a skóroval - 1:2. Zajímavostí je, že hostujícím hráčem, který prohrál vhazování, byl trutnovský útočník Daniel Fuks, jenž dres Hvězdy obléká už čtvrtou sezonu.

Domácí hokejisté pokračovali v tlaku, měli další šance, jenže hostující gólman Vokatý vytáhl několik výborných zákroků. Krátce za polovinou zápasu narušilo trutnovské plány na vyrovnání vyloučení Maška, protože v domácí obraně zůstala otevřená dálnice, na kterou dostal přihrávku Štrébl a samostatný nájezd s přehledem zakončil - 1:3. Přesilovka ale pak pomohla i Trutnovu. Ačkoliv ji domácí nevyužili, pět vteřin po návratu pražského soupeře na led doklepl puk do branky Veselý - 2:3.

Ve třetí třetině se hra opět více vyrovnala a už to vypadalo, že Hvězda si pod Krkonošemi vynutí prodloužení. V 57. minutě však trutnovský zimák rozburácel Janoušek, který hokejkou lehce škrtl nahození Smékala do brankoviště, puk skončil na betonu Vokatého, od něj se odrazil do Janouškovy brusle a od té za brankovou čáru - 3:3. A Trutnov postupoval. Nic na tom nezměnil ani velký poslední závar pře Bieglem.

Hokejisté Trutnova tak proklouzli do baráže o druhou ligu, ovšem na její podobu si budou muset ještě přes týden počkat, než se dohrají ostatní kvalifikační skupiny. V této pauze však úřadujícího mistra Královéhradeckého kraje čeká východočeský souboj o Super pohár, v němž se střetne s přeborníkem z Pardubicka, kterým je Světlá nad Sázavou. První zápas se bude hrát v pátek od 19 hodin v Trutnově, odveta v neděli od 17 hodin na stadionu soupeře.

NÁZORY TRENÉRŮ

Jiří Malinský, Trutnov: „S Láďou jsme se před zápasem bavili o tom, že to bude velmi těžké, protože Hvězda má mladé kluky, kteří jsou na tom dobře bruslařsky, což se potvrdilo. V první třetině jsme asi nebyli tak moc připravení na to, že na nás opravdu vlítnou a tím jejich bruslením nás budou napadat a získávat kotouče. Chvíli to trvalo, než jsme se z toho vzpamatovali, ale pak už jsme si ty jejich brejky hlídali. Bohužel, nejdou nám přesilovky, což je základ. Potřebujeme se zlepšit. Přijde mi to, že v nich hrajeme trošku laxně. V přesilovkách se naopak musí hrát na sto dvacet procent, aby to vycházelo. Ten vyrovnávací gól byl sice šťastný, ale my jsme si za ním šli a chtěli jsme ho dát. A je jedno, jestli to bylo nohou, hlavou nebo něčím jiným. Postup se počítá. Dnes jsme to doslova umlátili, což je důležité, ale pro nás ještě nic nekončí. Teď budeme čekat, co se stane.“

Karel Najman, Hvězda Praha:
„Bylo to hodně rychlé, tři dny a je po kvalifikaci. Klukům jsem však po zápase poděkoval, protože určitě neudělali ostudu. Trutnov byl favorit, jelikož má v kádru opravdu zkušené hráče, kteří mají oproti našim klukům už něco odehráno. Myslím, že jsme podali kvalitní výkon. Dnes je škoda, že jsme to ještě trošku víc nezdramatizovali do prodloužení nebo až nájezdů. Bohužel, udělali jsme hloupé chyby, kdy jsme si třeba nechali dát gól z buly. Hráli jsme lépe než doma, kde jsme byli hodně nervózní a zakřiknutí, hlavně v první třetině, a Trutnov toho využil. Sezona pro nás byla úspěšná, protože jsme prohráli jeden dva zápasy až ke konci sezony, jinak jsme v podstatě pořád vyhrávali a to letos ta skupina byla kvalitní. Lomnice, Louny, Roudnice, Letňany měly dobrý mančaft. Za poslední dva roky šel ten náš krajský přebor hodně nahoru.“