Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 13:56 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

ŠPATNÝ ZAČÁTEK, DOBRÝ KONEC. TRUTNOV V JARNÍ PREMIÉŘE OTOČIL ZÁPAS

článek vytvořen 09. 03. 2014, přečetlo si ho 2763 lidí

Trutnov - Hodinu utkání nic nenasvědčovalo tomu, že by fotbalisté Trutnova měli v jarní premiéře proti Kutné Hoře bodovat, natož pak vyhrát. Prohrávali a jejich hra nestála za nic. Ve druhém poločase ovšem postupně jejich výkon rostl a domácí nakonec třemi brankami výsledek otočili, když se mezi střelce zapsali Křižovič, Holubec a Kamitz.
MFK TRUTNOV - SPARTA KUTNÁ HORA 3:1 (0:1). Góly: 65. Křižovič, 77. Holubec, 86. Kamitz - 3. Tomíšek. Rozhodčí: Starý. ŽK: 0:4. Diváci: 270. Sestava Trutnova: Šťastný - Křižovič, Makovský, Horák, Tobiáš - Doubic (88. Groer), Marks, Kovář (90. Bönisch), P. Holubec - Kamitz, Hejna (61. Čech).

„Vstup se nám tedy vydařil,“ usmíval se po zápase trutnovský kouč Miloš Dvořák. Hráči MFK zahájili druhou poloviny sezony Divize C výhrou a tím správným způsobem vykročili za záchranou soutěže. I když cestu k bodům v jarní premiéře si docela zkomplikovali rychle inkasovanou brankou a necelé tři stovky diváků pak dlouho drželi v očekávání, kdy že se to ti domácí fotbalisté proberou a začnou hrát.

Trutnovští prohrávali už od 3. minuty, kdy nedokázali ubránit signál z rohového kopu, který hosté po zemi rozehráli na vápno a nabíhající stoper Tomíšek trefil z první krásně k tyči - 0:1. „Úplně stejný gól jsme přitom dostali v Kutné Hoře,“ divil se domácí kouč Dvořák, že jeho svěřenci opět inkasovali ze situace, na kterou je před zápasem upozorňoval. „Říkali jsme si, že jsou ve standardkách silní,“ dodal.

Domácí nastoupili v sestavě s bývalým kanonýrem Stanislavem Horákem, který z trutnovského týmu odešel před šesti sedmi lety. Teď se vrátil na půlroční hostování z Poříčí, kde hrál okresní přebor. Ale ne do útoku, ale zaujal místo ve stoperské dvojici s Petrem Makovským. Jelikož se v týdnu zranil Jan Holubec a Martin Kejzlar si ještě odpykával trest z podzimu, rozhodli se trenéři pro další překvapivý tah a vytáhli na hrot Miroslava Hejnu z béčka. „Poctivě s námi trénoval celou zimu. Věděli jsme, že Kutná Hora má silné hráče a on je silný v soubojích, proto jsme ho tam dali,“ vysvětloval kouč Dvořák.

Ale právě vyhraných soubojů na útočné polovině Trutnov v prvním poločase moc neměl a vůbec celá hra dopředu se domácím nedařila. Za jedinou pološanci se dala označit střela Křižoviče ze 44. minuty. „Já jsem ale i v tom poločase věřil, že to dnes kluci zvládnou. Ne, že bychom třeba vyhráli, ale tomu, že neprohrajeme, jsem prostě věřil. Řekli jsme si, že musíme být víc aktivní, nebát se hrát a prosadit se jeden na jednoho,“ poznamenal Miloš Dvořák.

Domácí byli ve druhém poločasu opravdu odvážnější a v 57. minutě si vypracovali první šanci. Střelu Kováře z hranice vápna vyrazil gólman Šimon na roh. Vyrovnání se Trutnov dočkal v 65. minutě. Byla to kuriózní branka, což přiznal i trenér Dvořák. „Ale i to štěstí přeje připraveným,“ usmál se. Domácí zahrávali skoro od postranní čáry přímý kop. Hosté zpackali ofsajd systém, někteří hráči zůstali a jiní vyběhli z vápna, navíc zaspal i brankář Šimon, takže domácí obránce Křižovič si vcelku pohodlně došel pro gólovou hlavičku - 1:1.

„Ta branka nám zvedla sebevědomí a od té chvíle jsme už existovali na hřišti pouze my a ve všem jsme je přehráli. Na klucích jsem viděl, že chtějí zápas vyhrát a poctivě si za tím šli. Zdálo se mi, že jsme soupeře také uběhali,“ pronesl trutnovský lodivod.

V 77. minutě se povedla domácím rychlá útočná akce, Kovář ve vápně udržel míč, posunul ho proti noze nabíhajícímu Petrovi Holubcovi a ten levačkou nezadržitelně skóroval - 2:1. Kutná Hora ve druhém poločase prakticky nic nevymyslela a do tlaku, který by vedl k vyrovnání, se ani nedostala. Navíc v 86. minutě hosté nedůrazně odvrátili míč po domácím rohovém kopu a Kamitzova levačka z 25 metrů vykouzlila nádherný pojišťovací gól pod břevno - 3:1. „Z mého pohledu je ta výhra zasloužená,“ uzavřel trenér MFK Miloš Dvořák.

Rapid Liberec - Náchod 1:4
Vysoké Mýto - Jablonec n/J 3:0
Železný Brod - Turnov 0:2
Živanice - Ústí n/O 1:0
Pardubice B - Dobrovice 1:0
Nová Paka - Svitavy 2:0

Dvůr Králové - Letohrad 1:2 (1:0). Gól Dvora: Podolník. Sestava Dvora: Ulrych - Picha, Kruliš, Podolník, Ježek - Samler (64. Řežábek), Ujec (79. M. Otradovský), Fejk, Kilevník - Černík, Klazar.