Dnes je 21.10.2017
Přesný čas: 23:28 Svátek: Brigita Zítra: Sabina

HOKEJISTÉ SE PŘIBLÍŽILI ÚČASTI V BARÁŽI, VYHRÁLI NA LEDĚ PRAŽSKÉHO PŘEBORNÍKA

článek vytvořen 07. 03. 2014, přečetlo si ho 2334 lidí

Trutnov - Hokejisté Trutnova se významným způsobem přiblížili účasti v letošní baráži o druhou ligu. Kvalifikační dvouzápasovou sérii s Hvězdou Praha totiž zahájili nejlépe, jak mohli. V pátečním prvním utkání v našem hlavním městě zvítězili 3:1. A to znamená jediné: v nedělní odvetě v Trutnově jim k postupu stačí i remíza.
HC HVĚZDA PRAHA - HC TRUTNOV 1:3 (0:2, 1:1, 0:0). Góly a asistence: 28. J. Veselý - 4. Chytráček (Procházka, Karlík), 18. Janoušek (Perutek), 32. Smékal (Poul, Malinský). Vyloučení: 7:4, navíc Fiala a Pečenka (oba Hvězda) 10 OT. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Sestava Trutnova: Biegl - Kozák, Antonín, Malinský, Karlík, Poul, Procházka - Luštinec, Šimoníček, Mašek - Veselý, Chytráček, Zítka - Perutek, Janoušek, Smékal.

Od zisku mistrovské trofeje uplynulo devět dní, a tak si hokejisté Trutnova zase trošku museli zvykat na to, co že je to zápasové tempo. „Myslím, že to bylo vidět a nepodali jsme zase až takový výkon, abychom mohli být herně spokojení. Samozřejmě o to více nás těší a jsme maximáně spokojeni, že jsme v Praze vyhráli,“ sdělil po utkání trutnovský kouč Ladislav Lubina.

Hosté měli výborný vstup do zápasu. Už ve čtvrté minutě využili přesilovku. Přes obranný pár Karlík - Procházka se puk dostal k Chytráčkovi a ten střelou mezi betony poslal Trutnov do vedení. Domácí, jejichž tým je převážně tvořen hráči, kteří v Praze studují, dobře bruslili, dokázali také hru přitvrdit, takže pro trutnovské mužstvo to nebyl vůbec jednoduchý zápas. Nicméně, od 18. minuty se vyvíjel ještě lépe, protože Perutek našel v palebné pozici Janouška a hostující junior mířil přesně k tyči - 0:2.

O dvougólové vedení Trutnovští přišli ve 28. minutě. V situaci, kdy se to však vůbec nečekalo. Hosté hráli přesilovku, ale po špatné rozehrávce se domácí hráč dostal do úniku a samostatný nájezd proměnil. „To by se nám stávat nemělo,“ zlobil se kouč Lubina. A mohlo být ještě hůře. Další chyba, tentokrát dokonce v přesilové hře pět na tři, a další domácí nájezd. „Radovan ale chytal výborně a v ten okamžik naše družstvo hodně podržel,“ vyzdvihl trutnovský lodivod zákrok čtyřiačtyřicetilého gólmana.

O chvíli později se už hokejistům z Podkrkonoší zase dýchalo o trošku lépe, když teď už sehráli přesilovku tak, jak měli. Autorem branky byl další junior Smékal, takže i po druhé třetině Trutnov stále vedl o dvě branky. „Ve třetí třetině jsme samozřejmě počítali s tím, že soupeř přitlačí a pokusí se o zvrat utkání. Víc bruslili, dohrávali souboje, místy až nečistě. Zaplaťpánbůh, že jsme si s tím dokázali poradit a udrželi jsme nervy na uzdě,“ poznamenal Ladislav Lubina. Na výsledku 1:3 se nic nezměnilo.

Do nedělního utkání, které na trutnovském stadionu začíná v 18 hodin, tak mistr Královéhradeckého kraje půjde z docela dobré výchozí pozice a vědomím, že mu k postupu stačí i bod. „Je pozitivní, že jsme první zápas vyhráli a teoreticky můžeme být před druhým utkáním klidnější, ale samozřejmě, každý zápas začíná 0:0 a je potřeba hrát ho od začátku naplno,“ řekl Lubina. „Nebude to jednoduchý zápas, ale věřím, že podáme lepší výkon a zahrajeme ještě lepší zápas než dnes,“ dodal trenér, který by si přál, aby jeho svěřence v neděli na stadion dorazilo podpořit co nejvíce diváků.