Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.12.2022
Přesný čas: 05:21 Svátek: Iva Zítra: Blanka

JUDISTA GOTTWALD NA VÍTĚZNÉ VLNĚ, VYHRÁL V CHLUMCI I NA SLOVENSKU

článek vytvořen 07. 03. 2014, přečetlo si ho 1431 lidí

Trutnov - Šel od vítězství k vítězství. Takto suverénně si počínal mladý judista Radek Gottwald na posledních dvou soutěžích, kterých se oddíl Lokomotivy zúčastnil. Talent z trutnovských tatami ovládl svojí kategorii mláďat na turnaji v Chlumci nad Cidlinou a trošku nečekaně i na Grand Prix Banské Bystrice.
Pozvání na první ročník mezinárodního turnaje v Banské Bystrici přitom využili trutnovští judisté na poslední chvíli. Turnaj, který zastřešovalo vojenské sportovní centrum Dukla, byl velmi kvalitně obsazen. Závodníci ze Slovenska, Maďarska, Ukrajiny, Čech a Polska bojovali na čtyřech tatami (žíněnkách) v pěkné sportovní hale. Perličkou pro malé borce bylo zahájení turnaje slovenskou biatlonistkou a zlatou medailistkou z olympiády Anastasií Kuzminovou, která se dětem podepisovala a fotila se s nimi.

Trutnovskou Lokomotivu reprezentovali mladší žáci Adam Bohutínský, Vojtěch Vach a mládě Radek Gottwald. V silné konkurenci obstál pouze posledně jmenovaný. Ve své kategorii mláďata do 41 kg měl deset soupeřů. Postupem tabulkou se potkával pouze se Slováky. Celkem bojoval čtyřikrát se Zvrškovcem (Žilina), Bihári (Lučenec), Petrovský (Rimavská Sobota) a finále se Zacharovským (Banská Bystrica). Všechny soupeře porazil před časovým limitem. Zlato!

Přemožitele nenašel Radek Gottwald ani na 27. ročníku Polabské ligy a 17. ročníku Přátelských utkání města Chlumec nad Cidlinou. Zvítězil nad Janedem (Čáslav), Klementem (Liberec), se kterým vybojoval dvousté registrované utkání, Löwy (Litoměřice), Frölichem (Litoměřice) a ve finále porazil Vobořila (Hradec Králové).

V konkurenci tři sta třiceti závodníků Trutnovští vybojovali ještě další dvě medaile. Obě bronzové. Jednu získal David Šopinec, který díky losu bojoval v kategorii mláďat jen třikrát, vyhrál souboj s Bolkem (Česká Skalice). Druhou „placku“ přivezl mladší žák Matěj Krčmář. Ten úspěšně zdolal Holuba (Jihlava), Čecha (Nový Bydžov) a Šípa (Pardubice). V semifinálovém souboji neprošel přes pozdějšího vítěze Martina Buriana (Pardubice).

Na turnaji trutnovské judo ještě reprezentovali mezi mláďaty Jan Knap, Martin Jedlička, Šimon Brezáni a mladší žáci Martin Fiebinger, Vojtěch Vach, Tobiáš Chmelík a Adam Bohutínský.(bog, rgo)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena