Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 15:12 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

POSTIŽENÍ ZE STACIONÁŘE FOTÍ DÁL. TEĎ MAJÍ VÝSTAVU V GALERII HIPPO

článek vytvořen 06. 03. 2014, přečetlo si ho 1735 lidí

Trutnov - Před lety úspěšně zahájený projekt dvou známých fotografů Jiřího Jahody a Vladimíra Groha s klienty trutnovského stacionáře pokračuje dál. Sice už defacto bez obou autorů, ale přesto s velice zajímavými výsledky. Dokazují to mimo jiné fotografie, které jsou nyní k vidění v nově otevřené výstavě v Galerii Hippo v Bulharské ulici.


Jahoda s Grohem naučili mentálně postižené členy fotografického kroužku trutnovského stacionáře zacházet s moderní fototechnikou. "Projekt s názvem Tak fotíme my byl zaměřen na tři hlavní témata - zátiší, portréty a krajina. Klienti byli seznámeni s prací s fotoaparátem, významem světla a kompozicí fotografie," připomněl Groh.

Po skončení akce ale pokračovali klienti ve fotografování dál, tentokrát pod vedením Aleny Spurné a Ladislava Juny. "Více se zaměřili na práci s fotoaparátem v terénu na různých společných fotografických vycházkách a výletech. Dále v rámci vzdělávacího programu získali základní znalosti o postupech digitálního zpracování obrazu," upřesnil Groh. Právě v jeho galerii jsou nyní fotografie vystavené.Dodejme, že práce ve fotografickém kroužku se zúčastnilo 27 autorů. V nově otevřené expozici (potrvá do konce dubna) jsou reprezentovány práce nejlepších z nich.

FOTOGALERIE ZDE

(pac, tz-gr)
Trutnovinky.cz
Foto: Vladimír Groh

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena