Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 07:55 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

BRONZOVÁ PEJCHALOVÁ A OSOBÁKY ATLETŮ NA HALOVÝCH ŠAMPIONÁTECH

článek vytvořen 06. 03. 2014, přečetlo si ho 2378 lidí

Trutnov - Výborně vyladit formu se podařilo trutnovským atletům na vrchol letošní halové sezony. Z českých šampionátů dorostu, juniorů a žen přivezli zástupci oddílu TJ Loko dvě bronzové medaile a další čtyři umístění v TOP 10.


Nejvýraznější postavou současné trutnovské atletiky je výškařka Lada Pejchalová. A to je jí teprve patnáct let. Studentka místního gymnázia se jako jediná z klubu zúčastnila dospěláckého mistrovství republiky. Na stadionu v pražské Stromovce potřetí letos vyrovnala svůj osobní rekord a výkonem 175 cm brala bronz.

O týden později startovala talentovaná výškařka již na mistrovství své dorostenecké kategorie a opět z toho byla bronzová medaile. Na stojanech se sice přehoupla přes laťku ve výšce 174 cm stejně jako druhá Buchlovská, aleo stříbro ji připravily dvě opravy na 168.

Česká dorostenecká výška je díky dvěma závodnicím z Brna a Ladě nejlepší v Evropě, mezi deseti nejlepšími jsou na prvním, pátém resp. osmém místě. Za vynikající výkony ve skromných podmínkách byla trutnovská výškařka pozvána na reprezentační soustředění do Španělska.

Ve výškařském sektoru se pohybovali ještě další dva zástupci Lokomotivy. Martin Maršík si vytvořil v juniorech překonáním laťky ve výšce 191 cm nový osobní rekord, který stačil na desáté místo. Mezi juniorkami skončila na osmém místě Nikol Bošelová, která dala 157 cm.

Další dvě želízka v ohni měl Trutnov na běžeckém oválu. Mezi 24 nominovanými nejlepšími dorosteneckými čtvrtkaři si své místo zajistili Matěj Červený a Jan Jankovič. V rozbězích oba zaběhli skvěle a udělali si nové osobáky - Matěj 51,07 a Honza 53,19. Čas Matěje byl navíc jako druhý nejrychlejší a zajistil mu postup do finále. Jeho mladší kolega byl klasifikován na devátém místě.

K finále na 400 metrů nastoupil Matěj Červený druhý den. Závod rozběhl pomaleji, takže v poslední zatáčce musel vnější drahou obíhat soupeře z Plzně a Dukly Praha. Mohutným finišem dotahoval, a pokud by byl cíl tak o tři metry dále, zřejmě by bral stříbro nebo bronz. Nicméně takhle z toho byla nepopulární „brambora“, když za cennými kovy zaostal o 11 resp. 8 setin. Časem 50,51 však opět posunul hranici svého maxima.

Trutnovští trenéři byli s vystoupením čtvrtkařů velice spokojeni. „Matěj se zlepšil o 94 setin a Honza o 79 setin,“ poukázal Jan Tuna. Oba přitom patřili v desítce nejlepších mezi tři nejmladší. Trutnovský oddíl měl jako jediný v Top 10 dva závodníky.„Když naši účast na mistrovství shrnu, z šesti startů máme šest umístění do desítky včetně dvou medailí, tři osobní rekordy a jeden vyrovnaný. Myslím, že oproti oddílům z velkých měst, kde pracují na profesionální či poloprofesionální bázi, je to pěkný úspěch v našich ryze amatérských podmínkách,“ uvedl trenér Tuna.

Teď čeká trutnovské atlety krátký odpočinek, po kterém začnou přípravu na letní sezonu.

(bog, jtu)
Trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena