Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 15:09 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

NEJSTARŠÍ OBČANKA TRUTNOVA SLAVILA 102. NAROZENINY JEN PÁR DNŮ PO NAROZENÍ ČTVRTÉ PRAVNUČKY

článek vytvořen 05. 03. 2014, přečetlo si ho 3223 lidí

Trutnov - Tomu se tedy říká dlouhověkost! Kateřina Růžičková z České čtvrti oslavila už 102. narozeniny. Gratulace měla pestřejší nejen proto, že je nejstarší občankou města a přišla ji popřát řada významných gratulantů. Hlavně si totiž pochovala v náručí čtvrté pravnouče.


Sotva několikadenní Kateřina byla pro oslavenkyni další životní vzpruhou. „Jmenují se obě stejně, takže tu samozřejmě bylo při oslavě náramně veselo,“ potvrdila snacha Emílie. Syn Pavel (známý trutnovský lékař) prozradil, že i když se oslavy protáhly na několik dnů, nejstarší občance našeho města to vůbec nevadí. „Naopak. My už jsme všichni unavení, a matka to slaví týden.“

Dobrá nálada a úsměv, plno elánu a spousta energie, sledování televize a četba. To vše k vitální oslavenkyni evidentně patří. „Nejprve měla za cíl vydržet až do lednového zápisu jednoho z pravnoučat. Potom až do narození čtvrtého pravnoučete a pak až do 102. narozenin. To se povedlo, teď budeme vymýšlet další mety,“ řekla s nadsázkou snacha.


Kateřině Růžičkové přišel opět gratulovat i trutnovský starosta Ivan Adamec.

Protože se až na drobnosti cítí jubilantka velmi dobře, Nabízí se otázka, jak to dělá? V odpovědi ale nejsou enormní sport, přísné diety ani nic jinak zvláštního. „Žije úplně normálně. Absolutně bez stresu, máme ji rádi, ona o tom ví, a to stačí. Jí normálně, nejvíc jí chutná bůček. Za celý život jsem ji léčil minimálně. Při životě ji drží vnoučata a pravnoučata,“ dodal syn Pavel.

Kateřina Růžičková z České čtvrti se narodila 1. března 1912, tedy ještě za dob Rakousko - Uherska. Prožila obě světové války, socialismus, sametovou revoluci i moderní demokracii. Zažila jedenáct prezidentů československého a českého našeho státu. Manžel Jaroslav jí sice zemřel v 61 letech, ale radost jí dělá syn Pavel, dva vnuci a čtyři pravnoučata
.


Ve středu přišli Kateřině Růžičkové (s kyticí) gratulovat trutnovský starosta Ivan Adamec (zcela vlevo), matrikářka Věra Ouhrabková (druhá zleva) a Hana Jůzlová (úplně vpravo). Uprostřed stojí syn Pavel a jeho žena Emílie.

FOTOGALERIE ZDE 

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena