Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:41 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

NA SLOVANKU VENKU NEUMÍ. HRÁČKY KARY ODJELY Z MLADÉ BOLESLAVI S PRÁZDNOU

článek vytvořen 28. 02. 2014, přečetlo si ho 1256 lidí

Trutnov - Druhou polovinu nadstavbové skupiny A2 dnes basketbalistky Kary Trutnov nezačaly vůbec dobře. V Mladé Boleslavi jen potvrdily, že „škodovácká“ hala není jejich oblíbeným prostředím, stejně tak jako pro Slovanku palubovka pod Krkonošemi. V letošní sezoně na sebe týmy narazily již počtvrté a ve všech soubojích slavil domácí tým. V dnešním utkání zvítězila Slovanka o deset bodů.
SLOVANKA MLADÁ BOLESLAV - KARA TRUTNOV 80:70 (23:21, 41:38, 63:54). Body: Minarovičová 19, Uhrová 18, Satoranská 17, Baltič 13, Bura 6, Kracíková 5, Severová 2 - Ovsíková 18, Prokešová 17, Hindráková 11, Nováková a Johnson 6, Pazderová 5, Russell 4, Vacková 2. Rozhodčí: Hruša, Šafařík. Fauly: 17:16. Trestné hody: 16/10 - 15/14. Trojky: 8:6.

Vývoj utkání: 3:11, 14:21, 23:21, 27:28, 33:35, 41:38, 50:42, 55:51, 63:54, 68:58, 76:66,
80:70

Souboj dvou účastníků víkendového Final 6 v Trutnově přinesl v úvodu střetnutí výrazný náskok Kary. Už v 5. minutě vedla o deset bodů. Druhá polovina první čtvrtiny však hostujícímu družstvu nevyšla a domácí tým výsledek obrátil. Ve vyrovnané druhé čtvrtině si Trutnovačky vzaly v jednu chvíli vedení zpět, nicméně od stavu 33:35 už to s nimi šlo z kopce. Po přestávce jejich ztráta narostla až na deset bodů. Na začátku poslední desetiminutovky ji sice stáhly na polovinu, ale Slovanka hned odpověděla a dvě minuty před koncem vedla o dvanáct bodů. Hráčky Kary tak v nadstavbové části sezony poprvé prohrály.

„Do utkání jsme dobře vstoupili, ale potom nastalo velké uspokojení a začali jsme dělat chyby jak v obraně, tak v útoku. Dnes jsme vyrobili opravdu velké množství chyb, kterými jsme navnadili soupeře a ten se pak rozehrál ke slušnému výkonu. Rozdíl ve skóre nebyl tak velký, aby se nedal zlikvidovat, ale my jsme nedokázali změnit náš způsob hry. Jsem zklamaný, hlavně nasazení a bojovnost mi tam chyběly,“ okomentoval zápas kouč Kary Jozef Rešetár.

V sestavě trutnovského družstva už chyběla pivotka Iva Peklová, kterou klub do konce sezony uvolnil do DSK Basketball. „Vzali jsme ji do Trutnova, aby ukázala svoje zkušenosti ze zahraničních soutěží, ale její výkony nebyly dlouhodobě vůbec dobré,“ sdělil manažer Jan Braun na adresu osmadvacetileté podkošové hráčky, která před sezonou přišla z anglického Nottinghamu. Ve 26 odehraných ligových zápasech zaznamenala 79 bodů. „Její produktivita byla minimální, od podkošové hráčky se čeká, že se bude prosazovat. Bohužel, naše očekávání nenaplnila,“ řekl Braun, ale dodal, že stále zůstává trutnovskou hráčkou. „Věříme, že se zvedne a v budoucnu ještě předvede, co v sobě má.“

Karlovy Vary - SŠMH Brno 75:63