Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 07:07 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

TRUTNOV POČÍTÁ V LETOŠNÍM ROZPOČTU SE SUMOU 516 MILIONŮ 262 TISÍC KORUN

článek vytvořen 28. 02. 2014, přečetlo si ho 2652 lidí

Trutnov - Město bude letos hospodařit s částkou 516 milionů 262 tisíc korun. Vyplývá to z rozpočtu pro letošní rok, který schválili trutnovští zastupitelé. Je to podobný objem peněz jako v předchozích letech. „Hospodaření je opět navrženo jako vyrovnané, tedy s rovnoměrným poměrem příjmů a výdajů,“ řekl trutnovský starosta Ivan Adamec.
Mimořádným výdajem bude rekonstrukce a modernizace úpravny vody v Temném Dole. Má stát asi 134 milionů korun, ale evropská dotace pokryje částku 81 milionů korun. Trutnov na ni přispěje dvaceti miliony korun. „Do kvality života Trutnovanů se to projeví velmi slušně. Možná to lidé nevědí, ale většina vody, kterou pijí z vodovodu, není z Jánského vršku nebo z Rýchor, ale z Úpy. Je to voda kvalitní, akorát se musí upravit,“ potvrdil Adamec. Více čtěte zde.Zhruba sedm milionů korun letos radnice dá na úpravy Krakonošova náměstí, kde se počítá například s výměnou veřejného osvětlení a změnou dopravy (podrobněji čtěte zde). Dva miliony budou určeny na opravy podloubí a další dva na přeměnu prostranství vedle Staré radnice.

Počítá rovněž s tím, že by se mohlo letos zakopat potrubí na Dolní promenádě u řeky, a to v místě od soudu k autobusovému nádraží. „Chceme, aby promenáda žila a vrátil se tam život. Jenže ta trubka vzhledu výrazně vadila. Promenády je škoda, je málo využívaná. Které město má takovou promenádu u řeky?“ pronesl Ivan Adamec.


Most přes řeku Úpu je v dezolátním stavu (podívejte se zde).

Opravit by se měla i železná lávka přes Úpu u obchodní akademie (více čtěte zde). Město rovněž počítá se stavbou rozhledny na Stachelbergu. A hlavně s dokončením loni zahájené zhruba více než šedesátimilionové investice do pokládání nové kanalizace ve Volanově. „Máme připravenu ještě řadu dalších aktivit. Jsou to převážně investice do infrastruktury, zdánlivě všední, ale pro kvalitu života klíčové. Ve městě jsou takové investice znát,“ dodal trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek


čtěte také:
MOST PŘES ÚPU JE VE ŠPATNÉM STAVU, TEĎ JE NA NĚM ZÁKAZ SHROMAŽĎOVÁNÍ

MODERNIZACE ÚPRAVNY VODY V TEMNÉM DOLE MÁ STÁT STO MILIONŮ KORUN, TRUTNOV DÁ ZE SVÉHO JEN DVACET


ZMĚNY NA NÁMĚSTÍ: PŘED STAROU RADNICÍ BEZ AUT, U SPOŘITELNY OBOUSMĚRNĚ

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena