Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:13 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

DO POHÁRU ANDREA OVSÍKOVÁ VKLÁDALA NADĚJI. ČTVRTÉ MÍSTO JE ŠPATNÉ, HLESLA

článek vytvořen 28. 02. 2014, přečetlo si ho 1273 lidí

Trutnov - Střelecky ji v letošní sezoně zatím žádný zápas nevyšel jako utkání o bronz v Basketbalovém poháru České pošty. Trutnovská křídelnice Andrea Ovsíková zaznamenala v derby s Hradcem Králové 19 bodů, ale radost po zápase neměla. Kara prohrála v prodloužení a z pohárových bitev ve sportovní hale ZŠ Komenského vyšla bez medaile.
Andreo, bronz byl blízko, viď?
Byl hodně blízko. Doufala jsem, že se nám to podaří. Tímto zápasem jsme si mohly trošku napravit reputaci v celé sezoně. Bohužel to nedopadlo a čtvrté místo je prostě špatné. Pro mě osobně je to velké zklamání a myslím, že i celkově pro tým. Vkládaly jsme do toho velkou naději.

Přitom jste utkání rozehrály velmi dobře a po první čtvrtině jste vedly o deset bodů.

O to je to právě horší. Vedeme o deset bodů a místo toho, abychom si to udržely, nebo spíš ještě náš náskok zvýšily, tak to bylo přesně naopak a do vedení jsme dokonce pustily Hradec. Škoda. Bylo jasné, že to bude vyrovnaný zápas, že takový tým nepřeválcujeme, ale mohly jsme si to udržet a zápas pak pro nás mohl být snadnější.

V závěru čtvrté čtvrtině jste však úspěšně vrátily do zápasu a sahaly po výhře. Proč to nedopadlo?
To je pravda, že ke konci jsme to zase zvládaly. Hradec tam měl dvanáctibodový náskok a bylo super, jak jsme to dotáhly. Ale v tom pětiminutovém prodloužení byly od začátku lepší. Nevím, jestli nám došly síly, nebo jsme se toho trošku zalekly spíš. Vůbec jsme nevěděly jak na ně jít.

Spíše se to ale ještě dalo vyhrát v základní hrací době, že? Šance tam byla deset vteřin před koncem.
Přesně tak. Myslím, že jsme měly vyhrát v základní části, protože tam jsme měly i navrch. Bohužel, to nedopadlo. V prodloužení už měl navrch Hradec.

Katka Hindráková měla volit variantu nájezdu do koše?

Já bych to ale nesvalovala na jednu hráčku, ztratil se tam prostě balón po přihrávce.

Zaskočil vás Hradec něčím? Třeba deseti trojkami?

Trojky jsou jejich silná stránka, to od nich docela čeká. Neřekla bych, že nás něčím překvapil. Myslím, že naopak my jsme je docela potrápily. Možná čekaly, že to bude snadnější, přeci jenom letos jsme ve skupině A2. Nepředvedly jsme špatný výkon, pro diváky to určitě musel být zajímavý zápas, bohužel, se špatným koncem.

Trenér Rešetár jako jednu z příčin porážky označil osm neproměněných trestných hodů, což je na vás vysoké číslo. Čemu to přisuzuješ?
Je to možná důsledek toho vyrovnaného zápasu a nervozity, protože pro nás to byl opravdu důležitý zápas. Osm trestných hodů v takovém zápase je fakt hodně. Nezvládly jsme to.

Může být pro tebe malá náplast, že ti utkání vyšlo?
No, řekla bych, že nevyšlo, jelikož jsme prohrály. (smích)

Myslíš, že tahle porážka se odrazí i v konečném hodnocení sezony?
Co se týká vedení, tak nevím. Pokud budu mluvit za sebe, šla jsem do Českého poháru opravdu naplno a chtěla jsem si spravit chuť po lize, která nám nevyšla podle představ. Měly jsme na to. Bohužel to nedopadlo.

Jak se díváš na další průběh sezony, kde se dá očekávat, že ve čtvrtfinále ligy vyzvete Imos Brno?

Zaprvé se musíme hlavně udržet na prvním místě v A2. Zatím se nám daří a doufám, že to zvládneme. A s těmi Žabinami? Semifinále nám ukázalo, že se s nimi dá hrát. Samozřejmě, že je to euroligový tým a velký favorit, ale neřekla bych, že by nás musely převálcovat 3:0. Mohly bychom je potrápit.