Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 15:31 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

CHYTRÁČEK: TITUL JSME CHTĚLI VYHRÁT HLAVNĚ PRO FANOUŠKY A PRO TRUTNOV

článek vytvořen 27. 02. 2014, přečetlo si ho 2197 lidí

Trutnov - Bylo na něm vidět, že finále hodně prožíval a chtěl hodně vyhrát. Trutnovský útočník Petr Chytráček měl před očima jen titul. „Těšil jsem se, že to dopadne už minulý rok, ale loni vyhrál ten šťastnější. Jsem strašně rád, že to dopadlo letos,“ radoval se šestadvacetiletý hokejista, který druhé finálové utkání proti Náchodu rozhodl vítěznou brankou.
Kdo podle něj vyhrál letos? Lepší nebo šťastnější? „Myslím, že ty partie byly hodně vyrovnané. Náchod hrál výborně, hlavně kluci z Hradce byli znát, zezadu je držel Luňák. My jsme ale už do Náchoda jeli s tím, že letos si to vzít nenecháme,“ prohlásil Petr Chytráček.Jeho tým vstupoval do finále v mírné nevýhodě, protože základní část vyhrál Náchod, takže sérii Trutnovští zahajovali na ledě soupeře. „Teď to může vypadat, jako kdybychom to plánovali. Začali jsme venku, abychom to doma mohli zvednout,“ smál se nejproduktivnější trutnovský hokejista. Ale ne, tak daleko zelenobílí ze základní části neviděli.

Každopádně po výhře v Náchodě se psychická výhoda přesunula na jejich stranu. „Bylo to těžké. Oni hrají doma výborně, mají skvělé začátky, ale postupně jim odcházely síly,“ všiml si Chytráček. Tento scénář se více méně odehrál ve všech šesti letošních vzájemných zápasech. „Na rozdíl od zápasů v základní části se nám to tentokrát podařilo ustát, a to hlavně díky výbornému výkonu našeho dědečka,“ poukázal trutnovský útočník na prvotřídní práci gólmana Biegla.

Trutnovský brankář inkasoval během 120 finálových pouze jeden gól, ten navíc hráči Náchoda dali v přesilovce. Dobrá vizitka pro celou defenzivu. „Je pravda, že nastřelili nějaké tyčky a mohlo to být zase úplně jinak, ale za to zase musím vyzdvihnout Radovana, který si to dobře postavil,“ usmíval se Petr Chytráček.

Jeho chvíle přišla v polovině středečního utkání. „Zelíčko mi tam krásně nahrál přes střední pásmo. Všichni mi pořád říkají, ať nedělám kličku do hráče, tak jsem je po dlouhé době poslechl,“ líčil okamžik, kdy sehnal s pukem po levém křídle a obcházel obránce. „On mě ale doháněl. Kouknul jsem na Luňase, byl trošku na straně, tak jsem to tam zkusil trefit a padlo to přesně tam, kam jsem chtěl,“ popsal moment, který domácím zajistil titul.„Chtěli jsme to vyhrát hlavně pro fanoušky a pro Trutnov,“ zdůraznil, ale hned dodal, že stále je to teprve první ze tří kroků. „Ještě nás čekají dva a my si zatím půjdeme, protože chceme postoupit,“ prohlásil Petr Chytráček před bojem v kvalifikaci o baráž o druhou ligu. Jedním ze soupeřů ve skupině bude zřejmě Hvězda Praha.

FOTOGALERIE Z OSLAV NA LEDĚ

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena