Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:57 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

AGRESOŘI PŘEPADLI DVA LIDI NA ULICÍCH, POLICIE JE CHYTILA A POSLALA DO VAZBY

článek vytvořen 27. 02. 2014, přečetlo si ho 3230 lidí

Trutnov - Dva muži ve věku čtyřiadvacet a jednatřicet let během krátké doby přepadli dva lidi. Jednoho okradli, druhý se jim ubránil. Vypátrala je ale policie a nyní ve vazbě čekají na soud. Za loupež jim hrozí až deset let vězení.
První případ se stal v neděli před devátou večer v centru Hostinného. V Nádražní ulici došlo k bezdůvodnému fyzickému napadení muže dvojicí neznámých agresorů. „Za použití násilí oběť připravili o oděvní svršek, uvnitř kterého se nacházela finanční hotovost, klíče, léky, cigarety a další drobnosti. Po uvedeném ataku, který trval několik okamžiků, dvojice útočníků zmizela neznámo kam,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner. Poškozený byl se zraněním hlavy a obličeje hospitalizován v nemocnici.

Druhý incident se stal v pondělí dopoledne v Poštovní ulici v Trutnově. Opět útočila dvojice mužů na náhodného kolejdoucícho. „Předmětem útoku se stal mobil, se kterým v inkriminované době napadený manipuloval. Díky aktivní obraně se podařilo muži z místa napadení uniknout a přivolat policejní hlídku,“ upřesnil Ertner. Devětačtyřicetiletý muž z incidentu vyvázl s lehčím zraněním, přesto je v pracovní neschopnosti.

Policie ihned vyhlásila po agresorech pátrání, do kterého se zapojili kriminalisté, policejní hlídky i psovodi. Po necelých třiceti minutách výtečníky zadrželi v Novodvorské ulici a převezli je na služebnu. „Vzhledem k nadýchaným hodnotám alkoholu, které se pohybovaly kolem 2,5 promile, nebylo možno omezené na osobní svobodě k uvedené věci vyslechnout. Proto skončili po konzultaci s lékařem na protialkoholní záchytné stanici,“ sdělil Ertner.

Teprve když výtečníci vystřízlivěli, eskortovali je policisté do Trutnova k výslechu. Oba se k činům přiznali, bylo proti nim už zahájeno trestní stíhání a nyní jsou ve vazbě. „Za trestný čin loupež může být soudem v případě vynesení pravomocného rozsudku uložen trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Udo Ertner.


(pac, tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena