Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:19 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

OLYMPIONIČKA EVA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ ROZDALA REKORDNÍ POČET AUTOGRAMŮ

článek vytvořen 26. 02. 2014, přečetlo si ho 3727 lidí

Trutnov - Doma se po olympiádě nezdržela ani dva dny a už zase cestuje za dalšími závody. Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová se ale ještě předtím, než dnes po poledni odjela z Trutnova, zastavila jako bývalá žákyně na návštěvě v Základní škole Komenského. V zaplněné sportovní hale se páté ženě ze Soči dostálo velkých ovací.
A nejen jí. Do krátké besedy přispívali i její trenéři - lyžařský Vladimír Šlofar a kondiční - Filip Tomáš, ke slovu se dostal také manžel Martin, který se Evě stará o lyže. „Teď má asi 46 párů,“ prozradil do mikrofonu. Kousek opodál vše sledovali šťastní rodiče trojnásobné účastnice olympijských her, Karel a Mirka. Na stole před sebou měla Eva rozložena startovní čísla, akreditace, odznáčky, talismany… Vedle na promítacím plátnu běžel sestřih z jejích olympijských závodů v Krásné Poljaně.Naši reprezentantku zpovídal Oskar Šretr, vedoucí sportovních tříd na „Komendě“, ze kterých vyšla i Eva. Za každou její odpovědí následoval aplaus. Při srovnání byl možná i bouřlivější než ten, který se halou rozléhá při zápasech zdejšího ligového týmu basketbalistek.

Z lyžařského života české běžkyně na lyžích číslo 1 se žáci třeba dozvěděli, že za rok odtrénuje kolem 280 dní, a že za tvrdou prací stojí podpora celého jejího týmu, ve kterém prý letos funguje úplně všechno. (V Trutnově nebyli přítomni její fyzioterapeut a psycholog.) „Myslím, že u mě je to tak 60 procent trénink a 40 procent hlava,“ hlásila Eva, jak je postavený její výkon. „Ne, speciálně u tebe je to 70 procent hlava a 30 trénink,“ vzal si s úsměvem mikrofon trenér Filip Tomáš. Velkou změnu prodělal Evin jídelníček. „Chce to co nejvíc zeleniny, masa a omezit takové ty dobrůtky a snížit příjem čokolády, kterou ale já strašně miluju,“ svěřila se. Samozřejmě vysvětlovat musela i to, jak to bylo s tou plánovano-neplánovanou zastávkou při přezouvání lyží na třicítce…Tečku za přibližně čtyřicetiminutovým povídáním udělal ředitel školy Petr Horčička, od kterého trutnovská olympionička dostala velkou kytici a bonboniéru. „Tu si dám, když ty nemůžeš,“ rýpla si maminka Mirka, jejíž dcera se už mezitím ocitla v zajetí lovců autogramů. „To je můj rekord,“ smála se, kolikrát se musela podepsat. Na závěr ještě splnit několik žádostí o společnou fotku. „Stíháme,“ řekla při loučení a odjezdem do Prahy, kde má být za tři hodiny na návštěvě u ministra vnitra.
FOTOGALERIE


Michal Bogáň
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena