Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 11:18 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

LÉKAŘ VLADIMÍR HADAČ Z TRUTNOVA BUDE ŠÉFOVAT ZÁCHRANCE V LIBERECKÉM KRAJI

článek vytvořen 26. 02. 2014, přečetlo si ho 3211 lidí

Trutnov - Lékař Vladimír Hadač, jeden ze zakladatelů moderní trutnovské záchranky po roce 1989, se stane od pondělí 3. března novým ředitelem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Jako první to včera uvedl regionální Liberecký deník.
Hadač uspěl v konkurenci dalších čtyř kandidátů. Ve výběrovém řízení podle všeho zaujal díky své přímočarosti a snaze. "Zaměřil jsem se v koncepci na záchranku tak, jak jsem ji před lety dělal v Trutnově. Akorát jsme to rozšířil na krajské rozměry," prohlásil známý trutnovský chirurg a neúnavný školitel první pomoci. Slíbil například lepší hospodaření. "Chci se zaměřit na účelové dlouhodobé investice, které umožní, aby záchranka mohla dobře dlouhodobě fungovat," naznačil. Liberecká záchranná služba má podle něj dobrý personál, slušné plošné zajištění včetně letecké záchranky s nově vybudovaným heliportem přímo v libereckém nemocnici.Chce rovněž, aby spolupráce nemocnic se záchrankou byla silně provázaná. "Neznamená to, že chci záchranku vrhnout pod nemocnice. Budu s nimi ale velice úzce spolupracovat, zatím tam nebyla tak těsná spolupráce, jak by měla být," upřesnil Hadač. Dodnes také tvrdí, že záchranáři mají zachraňovat životy a ne se utápět v byrokracii. "Mé koncepci, přímočarosti a racionálnímu uvažování na Liberecku fandí. Aspoň zatím," přiznal.

V současné době má v Trutnově privátní praxi v oboru chirurgie, kterou si hodlá ponechat. Svoje služby na chirurgickém oddělené vrchlabské nemocnice a u mladoboleslavské záchranky ukončí. Dál se ale hodlá věnovat svému koníčku - potápění.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

čtěte také:
PRVNÍ POMOC? NĚKDY I HODNĚ MÁLO MŮŽE ZNAMENAT HODNĚ MOC, ŘÍKÁ LÉKAŘ VLADIMÍR HADAČ

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena