Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.12.2022
Přesný čas: 05:12 Svátek: Iva Zítra: Blanka

MÉ OBVINĚNÍ JE PODIVNÉ, TVRDÍ STÍHANÝ SENÁTOR ZA ČSSD PAVEL TRPÁK

článek vytvořen 31. 10. 2008, přečetlo si ho 2777 lidí

Trutnov - Promlčeno. Tak zní vyjádření České lékařské komory k případu porodníka Pavla Trpáka. Nově zvolený senátor se opět zpovídá ze smrti novorozence v porodnici. Stavovská organizace se postupem jejího člena už proto zabývat nebude. Pokud by byl Trpák zbaven imunity, hrozí mu za trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti až pět let vězení.
"Dostali jsme podnět k šetření od policie. Ale protože přišel více než po roce od zmiňované události, je ten případ pro nás už promlčený, " uvedla ředitelka Revizní komise České lékařské komory Jana Vedralová. Rodina ani nemocnice podle ní komoru o svých případných pochybnostech v této stanovené lhůtě neupozornily.

"V současné době provádíme další šetření. Uvedenému lékaři bylo obvinění doručeno v polovině září a převzal si je na konci měsíce, " uvedl mluvčí trutnovské policie Udo Ertner. Novopečený senátor podle policie dosud v pozici obviněného nebyl vyslechnut. "Vzhledem k mému velkému vytížení a práci na předvolební kampani jsem se musel několikrát omluvit, poté byl výslech odsunut kvůli mému právnímu zástupci, " vysvětlil senátor. "Je to už rok a tři čtvrtě starý případ. Policie jej prošetřovala a poté uzavřela. Že to opět někdo vytáhl a jsem opět prošetřován, mi přijde podivné. Samozřejmě chápu smutek rodiny. Porodnictví je ale rizikový obor, " sdělil Trpák.

Ke smrti novorozence došlo v loňském květnu při Trpákově pohotovostní službě na porodnickém oddělení trutnovské nemocnice, kde pracoval na částečný úvazek. Rodina si následně stěžovala na průběh celého porodu. Vyšetřovatelé posléze padesátiletého gynekologa a porodníka Pavla Trpáka obvinili z nedbalostního trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. S jeho stíháním by nyní kvůli jeho imunitě musel souhlasit Senát.

Eva Rothová
Krkonošský deník

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena