Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 09:11 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

DALŠÍ TĚŽKÝ ÚRAZ NA HORÁCH, MLADÝ POLSKÝ LYŽAŘ NARAZIL DO STROMU

článek vytvořen 24. 02. 2014, přečetlo si ho 1759 lidí

Trutnov - Patnáctiletý polský lyžař včera ve večerních hodinách zřejmě nezvládl jízdu, v plné rychlosti vylétl ze sjezdové tratě Hromovka ve Špindlerově Mlýně a těžce se zranil. Poté, co vylétl ze sjezdovky, spadl ze strmého svahu do lesa a narazil do stromu.
Nehoda se stala krátce před osmou při večerním lyžování. „Hlášení o nehodě jsme dostali od dispečinku zdravotnických záchranářů s tím, že chlapec je v bezvědomí a silně krvácí. Ke zraněnému ihned vyjeli naši členové a cestou nabrali posádku sanitky Rychlé zdravotnické pomoci, která shodou okolností právě byla ve Špindlerové Mlýně,“ uvedl k večernímu výjezdu Adolf Klepš, náčelník Horské služby Krkonoše.

Mladý lyžař utrpěl velmi těžké poranění hlavy i přesto, že měl přilbu. Záchranáři navíc měli podezření zda nemá i vnitřní krvácení. Během vyšetření ke zraněnému dorazili i členové místního Hasičského sboru. Ti také pomohli Horské službě chlapce vyprostit z lesa. Zraněný byl pak na sjezdovce umístěn do vakuové matrace, záchranáři mu nasadili krční límec a dopravili k sanitce. K té přijel i vůz Rychlé lékařské pomoci a lékař si tam hocha převzal do péče. Po dalším ošetření jej převezl k vrtulníku Letecké záchranné služby z Prahy a ten pak dále do nemocniční péče.

„Nehoda se stala na otevřené, upravené a dobře osvětlené sjezdovce. Upozorňuji proto, že lyžaři by měli jezdit tak, aby vše zvládli a nepřeceňovali své síly a schopnosti,“ varoval náčelník Klepš. Dodal, že vzhledem k perfektní spolupráci Horské služby, RZP, RLP i Hasičů proběhla záchrana mladičkého Poláka rychle a efektivně.

(paj, tz)

čtěte také:
PŘI LYŽOVÁNÍ SE ZRANILI TŘI MLADÍ DÁNOVÉ, MUSEL PRO NĚ VRTULNÍK
V KRKONOŠÍCH SE VČERA TĚŽCE ZRANIL HOROLEZEC, LEZL ZA TMY NAD OBŘÍM DOLEM

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena