Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:39 Svátek: Nela Zítra: Blažej

PÁTRÁNÍ PO HLEDANÉ STAŘENCE BYLO ODVOLÁNO. LIDÉ VE LHOTĚ JI NAŠLI MRTVOU

článek vytvořen 23. 02. 2014, přečetlo si ho 6735 lidí

Trutnov - Po více než pěti týdnech dnes skončilo pátrání po pětaosmdesátileté Jarmile Novotné z Trutnova. Hledaná žena byla nalezena odpoledne po třetí hodině, bohužel mrtvá. Potvrdil to policejní mluvčí Udo Ertner.
"Pětačtyřicetiletý občan v katastru obce Lhota na volně přístupném místě našel mrtvolu. Po provedené identifikaci ze strany příbuzných jsme zjistili, že se opravdu jednalo o paní Novotnou,“ uvedl. Zatím policie neuvedla bližší důvody, jakým způsobem nebo proč se žena dostala až do Lhoty. „Samozřejmě to budeme zjišťovat, ale podrobnosti zatím nevíme,“ pronesl. Přesný důvod úmrtí má upřesnit zdravotní pitva.

Novotnou zřejmě jako poslední viděla její dcera při návštěvě v bytě v Růžové ulici před více než měsícem. Od ní stařenka odešla směrem do Slévárenské ulice, kde bydlela, ale nikdy tam nedošla. Policie po ní vyhlásila pátrání, v terénu bylo opakovaně několik policejních hlídek včetně psovodů. Postavou drobnou ženu ale nenašli.

A to i přesto, že veřejnost zareagovala na výzvu a předala policii několik tipů (bohužel mylných), kde by se mohla hledaná nacházet. Například informaci, že byla pohřešovaná viděna v pražském metru. „Dokonce jsme dostali oznámení, že ji někdo zahlédl v Rakousku na poště, kde si půjčovala propisku. I tyto informace jsme museli prověřit,“ uvedl Pavel Horký, vrchní komisař trutnovské kriminálky.

Za poslední týden je to v okrese druhý smutný konec pátrání po pohřešovaném. V úterý byl nalezen u přehrady Les Království u Dvora Králové mrtvý sedmatřicetiletý muž.


(pac, hyš, tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena