Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:09 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

SENZAČNÍ TEČKA. EVA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ MÁ PÁTÉ MÍSTO Z OLYMPIJSKÉ TŘICÍTKY

článek vytvořen 22. 02. 2014, přečetlo si ho 1943 lidí

Trutnov - Největší úspěch v kariéře slaví běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová. Reprezentantka z Trutnova zajela excelentně závěrečný olympijský závod na 30 km volnou technickou s hromadným startem a po fantastickém výkonu obsadila páté místo. „Jsem nadšená, nic jiného k olympiádě nemůžu říct. Teď z toho budu asi žít sakra dlouho," nechala se slyšet po závodě.
V pořadí zemí dokonce osmadvacetiletá běžkyně dovezla v sobotu Českou republiku jako třetí, jelikož národní šampionát si z olympijského maratonu žen udělaly Norky. Marit Björgenová, Therese Johaugová a Kristin Steiraová si rozebraly všechny medaile.

Po celou dobu závodu si trutnovská lyžařka počínala velmi aktivně, i když přiznala, že nebyla úplně zdravá. „Ve čtvrtek jsem byla běhat, píchlo mě v noze a od té doby ji léčíme. Bylo tam i podezření na natržený vaz v kotníku. Naštěstí při závodě to bylo v pohodě, chodit ale moc nemůžu," povídala. Do Soči si přivezla formu jako hrom.


Startovní číslo 13 přineslo Evě Vrabcové-Nývltové v závodě na 30 km štěstí.

Po první desetikilometrové části jako první žena ze špičky zamířila na výměnu lyží, většina běžkyň z hlavní skupiny však pokračovala dále bez zastávky v boxech. „Bylo to mojí chybou. Původně jsme tak byli domluvení, ale já jsem nezaregistrovala, že nikdo nemění,“ přiznala. Do druhé desítky tak vbíhala Eva jako pětadvacátá. „V tu chvíli jsem si myslela, že mám po závodě a nebyla jsem sama, kdo si to myslel." Její tah se však záhy ukázal jako šťastný, protože na čele se utrhla norská trojice a česká jednička na nových lyžích ztrátu dvaceti vteřin na „stíhající“ skupinku, cca osmnácti závodnic, velmi rychle dohnala.

Norky stále ujížděly, a tak bylo čím dál víc jasné, že zbytek světa si to rozdá v souboji o čtvrté místo. Pořadí skupiny za Norkami zredukoval druhý „pit-stop“. Eva lyže neměnila a vezla si soupeřky na čtvrtém místě. V závěrečných deseti kilometrech netaktizovala. Sil měla dost a stále se pohybovala vpředu. „Byl to boj o přežití,“ popisovala. Na stadion sjížděla na druhém místě dvanáctičlenné skupiny, v obklíčení dvou Francouzek.

V cílové rovince se Trutnovačka přehnala přes Hugeovou, ale z levé strany útočila i Finka Niskanenová, která nakonec naši běžkyně přesprintovala o dvě desetiny. Skvělé páté místo je však tím nejlepším, čeho v lyžování dosáhla. „Pro mě je to neskutečný výsledek,“ kroutí hlavou. Životní formu dokázala na olympiádě prodat nejlépe, jak mohla.

Podívejte se na rozhovor z návštěvy Evy Vrabcové-Nývltové ve studiu České teleivze v Soči, kde trutnovskou běžkyni zpovídal Jaromír Bosák. ODKAZ

Čtěte také:

PŘED TRUTNOVSKOU BĚŽKYNÍ JE POSLEDNÍ OLYMPIJSKÝ START. JSEM V POHODĚ, HLÁSÍ


BĚŽKYNĚ VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ VEZLA OLYMPIJSKOU ŠTAFETU NA PRVNÍM MÍSTĚ

PŘIPADALA JSEM SI JAKO V PECI, LÍČILA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ PO KLASICKÉ DESÍTCE

ROZHOVOR ZE SOČI: TAK UNAVENÁ JSEM NEBYLA ANI PO TOUR, ALE JE TO NÁDHERNÝ


OLYMPIÁDU ROZJELA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ ŽIVOTNÍM VÝSLEDKEM, OBSADILA 11. MÍSTO


ROZHOVOR ZE SOČI: KRÁSNÉ POČASÍ, TĚŽKÉ TRATĚ A MOBIL OD RUSŮ JAKO DÁREK


KONEČNĚ PŘEDVÉST VÝSLEDEK, PŘEJE SI OLYMPIONIČKA EVA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ


Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: www.sochi2014.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena