Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:08 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

TRUTNOVÁCI, POZOR! JE TU NOVÁ SOUTĚŽ. JMENUJE SE TRUTNOVSKÝ ČÍŠNÍK 2014

článek vytvořen 22. 02. 2014, přečetlo si ho 2763 lidí

Trutnov - Tak to tady ještě nebylo. Trutnováci dostanou v příštích dnech jedinečnou možnost vybrat nejlepšího číšníka nebo servírku. Ve hře bude prestižní titul Trutnovský číšník 2014. Vítěz získá atraktivní cenu, zajímavé odměny jsou připraveny i pro hlasující. Generálním partnerem soutěže je trutnovský pivovar KRAKONOŠ.
Zcela nová soutěž se naplno rozjede už v nejbližších dnech. „Majitelé hospod a restaurací v Trutnově a integrovaných obcích jako jsou například Lhota nebo Starý Rokytník nominují ze svého personálu vždy jednoho číšníka nebo servírku, a lidé, nebo řekněme hlavně štamgasti, jim budou dávat své hlasy. Vítěz získá cenu Trutnovský číšník,“ uvedl šéfredaktor Trutnovinek Pavel Cajthaml.

Redakce podle něj očekává, že by se do soutěže měly zapojit desítky číšníků a stovky čtenářů. „Není určeno žádné kritérium. Je jedno, jestli číšník umí dobře točit pivo, je milý k hostům, zná světové jazyky nebo umí doporučit dobré jídlo. Lidé se mohou rozhodovat podle sebe, třeba podle sympatií. A SOUTĚŽIT SAMOZŘEJMĚ MOHOU I ŽENY - SERVÍRKY.“

Soutěž bude mít dvě fáze - základní kola a finále. „Podle našich odhadů je v Trutnově asi stovka hospod, barů a restaurací. Pokud se přihlásí aspoň každá třetí, technicky by se to do jednoho kola prostě nevešlo. Proto to uděláme jako ve sportu - nejprve budou základní kola a jejich vítězové postoupí do velkého finále.
Do něj se dostane navíc ještě jeden nejlepší číšník ze druhých míst základních kol,“ upřesnil Cajthaml.
 _fcksavedurl= 
Hlasovat se bude jediným způsobem - SMSkou z mobilního telefonu. Každé dva týdny s vítězem odměníme také jednoho vybraného hlasujícího čtenáře, a to lahví kvalitního portugalského vína od partnera soutěže CERFIS WINES.

Zajímavou cenu - dva padesátilitrové sudy oblíbeného dvanáctistupňového piva Krakonoš - věnuje trutnovský pivovar Krakonoš hospodě, kde držitel titulu Trutnovský číšník pracuje. Odměněni budou i další na stupních vítězů - za druhé místo bude odměnou jeden padesátilitrový sud a za třetí jeden třicetilitrový. „Zjednodušeně řečeno, když budou štamgasti podporovat ve své hospodě svého číšníka a dotlačí ho až k vítězství nebo umístění na pomyslné bedně, můžou si pak společně užít pořádný mejdan,“ naznačil Cajthaml.

První základní kolo se objeví už ve druhém březnovém Víkendu. „Představíme první soutěžící. U každého bude stručné představení adepta a vysvětlení majitele hospody, proč dotyčného nominoval,“ dodal Pavel Cajthaml. Vývoj soutěže Trutnovský číšníka 2014 můžete sledovat tzv. online na internetu www.trutnovinky.cz a na facebookovém profilu Trutnovinek.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena