Dnes je 21.10.2017
Přesný čas: 23:25 Svátek: Brigita Zítra: Sabina

FAMÓZNÍ VÝKON PROTI VŠ PRAHA OTEVŘEL BASKETBALISTKÁM BRÁNU K MEDAILÍM

článek vytvořen 21. 02. 2014, přečetlo si ho 1929 lidí

Trutnov - To byla jízda! Soupeřky nevěděly. Hráčky trutnovské Kary ve čtvrtfinále Basketbalového poháru České pošty předvedly zatím nejlepší výkon v sezoně. VŠ Praha deklasovaly rozdílem třiceti šesti bodů - 87:51 a postoupily do semifinále. V něm se zítra utkají s Imosem Brno. Ve druhé dvojici budou o finále bojovat USK Praha a Hradec Králové, který dnes v Trutnově porazil Slovanku.
KARA TRUTNOV - VŠ PRAHA 87:51 (23:17, 42:23, 63:39). Body: Hindráková 17, Johnson 14, Pazderová a Prokešová 11, Ovsíková 10, Russell 7, Vacková a Nováková 6, Potočková 3, Kozumplíková 2 - Záplatová 11, Pudláková 10, Pohunková 7, Opočenská 6, Elhotová 5, Vorlová a Šmídková 4, Vyoralová a Bakajsová 2. Rozhodčí: Kučera, Vávrová. Fauly: 17:19. Trestné hody: 13/12 - 14/14. Trojky: 9:3.

Vývoj utkání: 10:8, 16:13, 23:17, 31:17, 35:21, 42:23, 51:31, 57:37, 63:39, 72:41, 85:45, 87:51

Basketbalový koncert. Jiným slovem ani vystoupení trutnovských basketbalistek nelze vystihnout. Čtvrtfinálový souboj s VŠ Praha se jim povedl. Náramně. Z domácích hráček sršela velká chuť po vítězství, naopak ze soupeřek ne že by elán úplně vyprchal, ale nešlo jim to. Díky hře Kary. V domácím týmu excelovala Kateřina Hindráková, nejpilnější a nejlepší střelkyně. Šlo to však i dalším hráčkám. Hodně kolektivní výkon.

2. čtvrtfinále: SLOVANKA MB – SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ 49:75 (17:18; 30:32; 38:57). Uhrová 14, Satoranská 11, Baltič 9, Mircová 6, Minarovičová 4, Kracíková 3, Bura 2 - Kuthanová 15, Zavázalová 12, Mišurová a Pochobradská 9, Stará 8, Rosenbaumová, G. Andělová a Křížová 6, Hartigová 4.

Jiří Toušek (Slovanka MB): „Tradičně se nám podařil první poločas, kdy jsme byli koncentrovaní na hru. Po malé pochvale se nám ale stane to, že mají pocit, že nám ve druhé půlce nemůže nic stát, že se soupeř nezlepší nebo že se nepřizpůsobí naší hře. Podle toho to vypadalo v celém druhém poločase. Tristní výkon v obraně. Jsem zklamaný. některé hráčky se budou muset zamyslet nad tím, jak chtějí bránit.“

Romana Ptáčková (Sokol Hradec Králové): „O našem vítězství rozhodlo zvýšené úsilí ve druhém poločase. V tom prvním nebyla špatná obrana, ale v útočné fázi jsme neproměnily dost rychlých protiútoků. Rozhodl také útočný doskok, který byl v prvním poločase prachmizerný. Ve druhém poločase jsme hrály hodně protiútoků a do hry se zapojilo všech devět hráček, které se bodově prosadily, takže tam jsme byly o třídu lepší.“

FOTOGALERIE

V hostujícím dresu se poprvé představila v Trutnově odchovankyně místního klubu Petra Záplatová a byla to hlavně ona, kdo na sebe strhl v týmu VŠ pozornost v prvním poločase. Nastřílela 11 bodů, jenže ve druhém poločase na tomto čísle zamrzla. Její tým však vybouchnul už ve druhé čtvrtině, kdy se nedokázal vyrovnat s nasazením domácího celku, který tuto část vyhrál 19:6.

Trutnovské družstvo si více méně neustále udržovalo luxusní vedení, a protože tentokrát hrálo naplno až do konce, vyklubal se z toho v poslední minutě dokonce náskok o čtyřicet bodů. Nečekaně hladká výhra a postup do semifinále, kde na hráčky Kary čekají brněnské obhájkyně prvenství.

NÁZORY TRENÉRŮ
Jozef Rešetár (Kara Trutnov):
„Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit nad družstvem z A1. Na zápas jsme se připravovali zodpovědně a vyšla nám obrana. S tou jsem spokojený. Byla důrazná a kolektivní. Byli jsme v ní jednoznačně lepší a díky ní jsme si vypracovali ten náskok. V útoku ještě byly rezervy, protože jsme tam měli několik zbytečných ztrát. Doufám, že se toho v dalším průběhu vyvarujeme a že nám to půjde. Vysoké vítězství nás samozřejmě moc těší, protože děvčata se snaží a tvrdě pracují. Je to zadostiučinění jejich práce.“

Petr Treml (VŠ Praha): „Dnešní utkání bylo dost jednoznačné. Domácí šli za vítězstvím. Hráli s velkou chutí. Na začátku byl zápas trošku tvrdší. My jsme ale dneska neměli čím být ani vyrovnaným soupeřem. Naše stěžejní hráčky se nepřiblížily ani svému průměru, zatímco domácí si věřily. V tu chvíli bylo vidět, jak Trutnov roste každou danou střelou. Pak už proměnily téměř všechno a byl to jednoznačný zápas. Naše hráčky se trápily a hledaly chyby všude možně, kdo jim kde ubližuje, což nemůže vést k dobrému výsledku. Nepostup neberu jako extra velké zklamání, ale spíše beru zklamání ten rozdíl a výkon. Víme, že Trutnov má velice silné družstvo a jeho kádr tomu určitě neodpovídá.“