Dnes je 12.12.2017
Přesný čas: 09:16 Svátek: Simona Zítra: Lucie

BASKETBALISTÉ KARY PROHRÁLI ZÁPAS V OPAVĚ, VYPADLI Z OSMIČKY PRO PLAY-OFF

článek vytvořen 21. 02. 2014, přečetlo si ho 1761 lidí

Trutnov - Očekávaná porážka a tím pádem očekávané potíže v boji o play-off. Tak se dá stručně komentovat dnešní prvoligové utkání basketbalistů Kary. Favorizované rezervě Opavy podlehli na její palubovce přesně podle papírových předpokladů. Bohužel, tím se dostali mimo osmičku zaručující účast ve vyřazovacích bojích. A ani případná výhra v příštím (posledním) kole základní části je nemusí posunout do play-off.
BK OPAVA B - KARA TRUTNOV 85:48 (24:8, 40:23, 57:42). Body: Strnisko 19, Hutňan 12, Kvapil 12, Dihel 11 (z toho 3 trojky), Mičunek 9, Matějka 6, Branda 4, Kupčík 4, D. Ihring 3 (1 trojka), Palát 3 (1 trojka), M. Ihring 2 - Malík 20 (1 trojka), Hlaváček 8, Dolejší 7, Kulich 5, Peterka 4, Linhart 2, Provazník 2. Trojky: 5:1. Fauly: 20:22. Trestné hody: 21/12:15/5. Doskoky: 44:42. Rozhodčí: Menšík, Junek.

Vývoj utkání: 4:4, 16:7, 24:8, 26:17, 32:19, 40:23, 46:25, 48:35, 57:42, 68:64, 74:46, 85:48

První a čtvrtou čtvrtinu nezvládli trutnovští basketbalisté na severu Moravy. Úvodní část prohráli 24:8 a závěrečnou 28:6. To je příliš velká ztráta. Zvláště pětiminutový střelecký výpadek na začátku čtvrté čtvrtiny pak způsobil, že hosté opouštěli palubovku s docela solidním výpraskem. Nicméně, naděje na postup do play-off stále existuje, protože Ostrava doma prohrála o dva body se Spartou. V tabulce se však na osmé místo posunula Jihlava.

Trutnov je nyní desátý a musí bezpodmínečně v posledním kole porazit Zlín. To mu ale nestačí. Musí doufat, že jak Ostrava v Plzni, tak Jihlava se Sokolem pražským prohrají. V tom případě by pak nastala v tabulce situace, že všechny tři týmy by se srovnaly na stejné bilanci 10 výher a 16 porážek a posledního postupujícího do vyřazovacích bojů by vydala minitabulka. A ta je velmi zajímavá. Trutnov by do play-off posunul vyšší počet nastřílených bodů!