Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 10:35 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

PŘED TRUTNOVSKOU BĚŽKYNÍ JE POSLEDNÍ OLYMPIJSKÝ START. JSEM V POHODĚ, HLÁSÍ

článek vytvořen 21. 02. 2014, přečetlo si ho 1253 lidí

Trutnov - Dvaadvacáté zimní olympijské hry v Soči se pomalu blíží do finiše a na svůj poslední start se chystá i běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová. Trutnovská reprezentantka v sobotu poběží závod na 30 km volně. „Těším se,“ usmívá se 11. nejrychlejší žena z úvodního skiatlonu, 21. z klasické desítky a členka 10. české štafety, kterou po prvním úseku dovezla na 2. místě.
Třicetikilometrovou distanci vyhlásila už před olympiádou osmadvacetiletá lyžařka jako hlavní závod. To ale netušila, že se jí bude tak dařit a že si před závěrečným vystoupením může říct: Mám splněno. Bez ohledu na výsledek. „Na start jdu v pohodě s tím, že mám za sebou dva super výsledky, i když ten jeden není tolik vidět, ale vést závod na olympiádě… Takže si myslím, že mi to pomůže,“ nepřipouští si Eva před závodem žádná negativa. „Určitě se mi nestalo, že bych ztratila motivaci,“ rozesmála se.

V původním plánu přípravy chtěla lyžařka z Krkonoš tento týden držet dietu, ale nakonec s trenérem Šlofarem zvolili přípravu jako na každý jiný závod. „Formu jsem měla, tak není důvod něco měnit. Byl by to risk,“ povídala běžkyně, která před čtyřmi roky ve Whistleru obsadila 39. místo. Na loňském mistrovství světa ve Val di Fiemme byla šestadvacátá. Poslední třicítku si dala na mistrovství České republiky na Horních Mísečkách, kde vyhrála.

S jakou taktikou zítra vyrazí na trať na stadionu Laura? „Taktiku si nechystám. Je to hromaďák, takže se budu muset přizpůsobovat,“ prozradila, ale dodala, že důležitým faktorem závodu bude počasí. „Dnes tu prší a zítra má být třináct stupňů.“ Záležet tak hodně bude i na lyžích. Z kolika párů bude vybírat? „Já lyže vybírat nebudu, ale myslím, že Martin mluvil o deseti párech,“ odpověděla. Jestli budete chtít závěrečný závod trutnovské rodačky sledovat, zasedněte k televizi v 10.30 hodin.