Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 10:26 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

SMRT HOLANĎANA NA BOBECH. PŘÍLIŠ RISKOVAL V NOCI NA SJEZDOVCE

článek vytvořen 20. 02. 2014, přečetlo si ho 1760 lidí

Trutnov - Osmadvacetiletému turistovi z Nizozemí se včera večer stala osudnou riskantní jízda na bobech na sjezdovce Červená 2 v Harrachově, vjel do lesa a těžce se zranil. Horská služba dostala hlášení o nehodě krátce před půl desátou od dispečinku Zdravotnické záchranné služby Liberec. Podle informací ležel u sjezdové tratě asi 200 metrů nad hotelem Bellevue muž v bezvědomí.
„K nehodě ihned vyjeli dva naši členové na terénní čtyřkolce se saněmi a zdravotnickým vybavením. Další záchranář čekal na sněžném skútru u stanice HS na lékaře ZZS, kterého pak na místo ihned dopravil,“ uvedl k večernímu výjezdu Adolf Klepš, náčelník Horské služby Krkonoše. Po příjezdu čtyřkolky členové HS v první řadě postiženého vyprostili z lesa, kam ze sjezdovky vylétl a okamžitě začínají s pokusy obnovit životní funkce.

Resuscitace pokračovala i po příjezdu lékaře, který ale po nějaké době byl nucen konstatovat smrt. Vzhledem k okolnostem nehody je celý incident ohlášen Policii ČR a na místě všichni proto čekali, až policisté dorazí. Po ohledání místa a osoby pak přibližně hodinu po půlnoci záchranáři předali tělo pohřební službě. „Vzhledem k tomu, že nehoda se stala po skončení provozní doby lanovek a vleků, je zřejmé, že turista porušil pravidla provozního řádu. Saně a boby na sjezdovou trať v žádném případě nepatří, a to ani ve večerních hodinách,“ upozornil náčelník Klepš.

Důrazně varoval, že sjezdovky jsou v důsledku snížení teplot večer a v noci namrzlé, až zledovatělé. Navíc může v případě večerního pohybu na nich dojít ke kolizi s technikou, která je upravuje.

(pac, tz)

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena