Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 09:18 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

HINDRÁKOVÁ: NEMYSLÍM SI, ŽE BYCHOM V POHÁRU MĚLY CHTÍT NĚCO ODČIŇOVAT

článek vytvořen 20. 02. 2014, přečetlo si ho 1184 lidí

Trutnov - Kateřina Hindráková je již tradičně tahounkou Kary Trutnov. V létě si navíc vyzkoušela premiéru na velké akci v reprezentačním dresu a nabyté zkušenosti si přenesla i na východ Čech. Teď je před jejím týmem výzva v podobě domácího Final 6 Basketbalového poháru České pošty.
Co pro Trutnov, jako pro klub, znamená, že může uspořádat Final 6 Basketbalového poháru České pošty?
Když budu mluvit za všechny, pořádat Final 6 je pro nás čest. Jsem ráda, že se ho můžeme i účastnit. Myslím, že podmínky, které poskytneme, co se týče haly a zázemí, budou pro Pohár dobré, dokonce lepší než v předchozích letech. U nás to dělají tak zapálení lidé, že turnaj bude bezproblémový a všichni budou spokojení.Berete Final 6 jako možnost odčinit nepovedenou základní část ŽBL?

Mohlo by to tak vypadat, ale je zbytečné na sebe vyvíjet tak velký tlak. Přesně pod takovým tlakem jsme byly na podzim a nedařilo se nám. Musíme do toho jít s tím, že chceme v pátek vyhrát. Pokud by se nám to povedlo, měly bychom Imos Brno, což je určitě lepší los než USK Praha. Nemyslím si, že bychom měly chtít něco odčiňovat, ale spíš jít s cílem vyhrát každý zápas.

Jaké umístění byste považovala za úspěch?

Nechci házet flintu do žita, ale je to asi poslední možnost letos získat úspěch. Jako první musíme porazit VŠ Praha. Nebude to nic jednoduchého, protože v ŽBL ve skupině A2 se potýkáme spíše se slabšími týmy. Poslední utkání proti silnému soupeři se nám podařilo hrát před měsícem s Valosunem. Medailové umístění by bylo skvělé.

Jak velkou výhodou pro vás bude domácí prostředí?

Pro trutnovský klub bylo vždy výhodou hrát doma, protože máme skvělé fanoušky. Až na krátkou přestávku letos na podzim se na naší palubovce těžko vyhrává. Bude to pro nás výhoda i z hlediska cestování, komfortu a denní rutiny před zápasem. Je to maximum, co pro nás okolí může udělat.

Kam vy osobně řadíte soutěž, jako je Basketbalový pohár České pošty?

Do loňského roku to byl jeden ze tří vrcholů, letos jeden ze dvou. Čím méně jich je, tím více se člověk snaží uspět. Úrovní jsou zde stejné týmy jako v lize, ale je to buď a nebo. Je to méně než titul v ŽBL, ale pořád dost prestižní.

Kudy povede cesta k tomu, aby se neopakovalo loňské neúspěšné čtvrtfinále?

U nás se momentálně všechno odvíjí od toho, jak nám to půjde v obraně. Když v defenzivní práci uděláme maximum, jsme schopny VŠ porazit. Letos jsme s nimi hrály dva zápasy, ze kterých jsme vyšly vítězně na skóre. Od posledního vzájemného utkání šla naše fyzická i střelecká forma nahoru. Pokud se nám podaří obrana a pomůže domácí prostředí, máme velké šance.

Martin Peterka, ČBF
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena