Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 19:02 Svátek: Nela Zítra: Blažej

JE TU VRCHOL BASKETBALOVÉHO POHÁRU. VYBOJUJE KARA DOMA MEDAILI?

článek vytvořen 20. 02. 2014, přečetlo si ho 2158 lidí

Trutnov - Podruhé v historii Trutnov hostí finálový turnaj domácího poháru basketbalistek. Od pátku do neděle se v hale ZŠ Komenského představí šest českých klubů - loňští finalisté BK IMOS Brno (vítěz) a ZVVZ USK Praha, úspěšní osmifinalisté Hradec Králové a VŠ Praha, Slovanka Mladá Boleslav, která nahrazuje včera večer odhlášenou Slavii Praha (rozsáhlá marodka), a pořádající Kara Trutnov.
„Jsme plni očekávání. Myslím, že družstvo je v dobré pohodě a diváky chceme potěšit svými výkony,“ hlásí trutnovský kouč Jozef Rešetár. Nejen dobré výkony, ale v domácím prostředí se očekává od Kary také dobrý výsledek. A za ten se bude dát považovat jedině účast v bojích o medaile Basketbalového poháru České pošty.Info ke vstupenkám

Při Final 6 Basketbalového poháru České pošty budou v prodeji dva druhy vstupenek.

Jednodenní vstupenka, platná na všechny zápasy v daném dni, vyjde na 50 Kč. Celoturnajová, platná na všechny tři dny, se bude prodávat za zvýhodněnou cenu 120 Kč. Zlevněné vstupné, určené pro děti do 15 let, důchodce a ZTP, přijde na 30 Kč (jednodenní), resp. 70 Kč (celoturnajové).

Vstupenky jsou v předprodeji v Infocentru na Krakonošově náměstí. Pokladna v hale ZŠ Komenského bude otevřena v pátek od 15:00, v dalších dnech minimálně hodinu před začátkem prvního utkání. Ke každé zakoupené vstupence obdrží diváci originální program k finálovému turnaji v barevném provedení.

Každý den dojde k vylosování pěti vstupenek (3 jednodenní, 2 celoturnajové) a jejich majitelé získají poukázku na pětistovku do Sportisima.

„Nechci házet flintu do žita, ale je to asi poslední možnost letos získat úspěch,“ je si toho vědoma trutnovská reprezentantka Kateřina Hindráková. „Medailové umístění by bylo skvělé,“ tvrdí. V ligové soutěži si totiž Trutnov situaci zkomplikoval účastí ve skupině A2 a ve čtvrtfinále ho čeká těžký soupeř.

A právě čtvrtfinále bude jazýčkem na vahách i ve víkendovém poháru. Soupeř? VŠ Praha s bývalou hráčkou Kary Petrou Záplatovou, která se poprvé v Trutnově objeví na druhé straně palubovky. „Když vezmeme výsledky naše a VŠ Praha, jsou dost podobné. Je na co se těšit. My uděláme vše pro to, abychom postoupili. Poslední utkání na VŠ jsme vyhráli, takže si věříme,“ jde do pátečního souboje odhodlaně domácí trenér Jozef Rešetár.

Otázkou je, zda Trutnovu neuškodí, že od poloviny ledna hraje méně náročná střetnutí ve skupině A2, kdežto VŠ soupeří s nejlepšími českými týmy ve skupině A1. „Těžké zápasy v A1 jsou pro VŠ výhodou. Snažíme se ale tréninky a přípravnými zápasy tento handicap smazat,“ popisuje Rešetár. Podle trenéra hostí Petra Tremla by ale výhoda nemusela být tak velká, jak by se mohlo zdát: „Myslím, že to bude celkově zajímavý zápas. Trutnov sice hraje ve skupině A2, ale přesvědčivě vyhrává. My sice hrajeme těžší zápasy, ale vítězství z nich moc nemáme. Uvidíme, co bude důležitější, jestli rozehranost z těžkých zápasů nebo vítězná vlna.“„Máme respekt k výkonnosti kádru soupeře. Jeho síla je hlavně pod košem a v obraně. Věřím, že to bude velmi zajímavý zápas, který za pomoci našich skvělých fanoušků zvládneme,“ pravil trutnovský kouč Rešetár na podporu z hlediště. V případě postupu se Trutnov utká v semifinále s Imosem Brno, naopak prohra odsune domácí do souboje o páté místo. „Momentálně jsou našimi největšími přednostmi kombinační hra a nasazení v obraně,“ vyzdvihuje Jozef Rešetár zbraně Kary.

čtěte také:

KATEŘINA HINDRÁKOVÁ: NEMYSLÍM SI, ŽE BYCHOM V POHÁRU MĚLY CHTÍT NĚCO ODČIŇOVAT


PETRA ZÁPLATOVÁ: TĚŠÍM SE NA ATMOSFÉRU V HALE, KDE JSEM TOHO HODNĚ ZAŽILA

V semifinále Talentmánie bojoval s Berouskem, v pátek přijede udělat show do Trutnova

Program Final 6 Basketbalového poháru České pošty zpestří vedle půvabných trutnovských roztleskávaček ze skupiny Nemesis také show slovenské formace v basketbalovém a fotbalovém freestylu „Hands Up Crew“.

Lídr tříčlenného týmu Martin Leco na sebe výrazně upozornil v Česko-Slovenské Talentmánii. V ní se dostal až do semifinále, kde bojoval v duelu se zástupcem slavné cirkusové rodiny Berouskových. Na pátek (poločas zápasu Kara Trutnov - VŠ Praha) slibuje originální show, kterou chce pobavit publikum v trutnovské hale. Podobně, jako se mu to nedávno povedlo při akcích v USA.

„Rádi bychom divákům přinesli zajímavé a unikátní spojení basketbalového a fotbalového freestylu a rovněž ukázali, že freestyle je disciplína, která nabízí hodně možností, a jejímž základem je kreativita. Zároveň chceme prezentovat sport v trochu jiné podobě, a to zábavné a kulturní. Budeme se snažit vykouzlit divákům co nejvíce úsměvů a předvést v Trutnově pěknou zábavu a show,“ uvedl Martin Leco. Přijďte se podívat.

PROGRAM FINAL 6 BASKETBALOVÉHO POHÁRU ŽEN ČESKÉ POŠTY
pátek
čtvrtfinále 1: Slovanka MB - Hradec Králové (16:30)
čtvrtfinále 2: Trutnov - VŠ Praha (19:00)

sobota
utkání o 5. místo: poražení čtvrtfinalisté (13:30)
semifinále 1: vítěz čtvrtfinále 1 - USK Praha (16:00)
semifinále 2: Imos Brno - vítěz čtvrtfinále 2 (18:30)

neděle

utkání o 3. místo: poražení semifinalisté (13:30)
finále: vítězové semifinále (16:00)

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena