Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:50 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

LYŽAŘKA SMUTNÁ SE STALA AKADEMICKOU MISTRYNÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE SLALOMU

článek vytvořen 20. 02. 2014, přečetlo si ho 1443 lidí

Trutnov - Šestadvacetiletá sjezdařka z Trutnova Michaela Smutná se o víkendu coby vysokoškolačka poprvé zúčastnila akademického mistrovství v alpských disciplínách. A hned si vyjela titul. Šampionát v lyžařském areálu Bílá v Beskydech pozlatila závodem ve slalomu. Pravda, v době konání olympiády se nepředstavily na východě republiky ty největší soupeřky.
I přesto si studentka Vysoké školy ekonomie a managementu v Praze vítězství ve slalomu, který se jel jako Evropský pohár FIS/UNI, považuje. „Mám radost z každého vítězství. Hlavně doufám, že mi to pomůže do dalších závodů, trochu se uklidním a budu jezdit jako v tréninku,“ svěřila se.Pro trutnovskou lyžařku to byl zvláštní šampionát, protože po dlouhé době závodila na českém území. „Nevěděla jsem, jak na tom v porovnání s ostatními jsem. Navíc se mi předtím moc nedařila, měla jsem zdravotní problémy a hodně slalomu jsem nedokončila,“ prozradila Michaela Smutná. Slalom o akademický titul však zvládla s přehledem. Ačkoliv měla startovní číslo 15 a trať prvního kola už v té době byla trochu rozbitá, vyjela si luxusní náskok 1,1 sekundy.

Trať druhého kola vymýšlel její otec Petr. „Pořád jsme se dohadovali, jak to má postavit, ale já jsem věděla už z minulých let, že když si řeknu, že tam chci to a to, postaví tam stejně něco jiného,“ smála se. Les slalomových branek jí však sedl stejně jako v první jízdě. Opět zajela nejrychlejší čas a druhé v pořadí Gabriele Capové z VŠB Ostrava v součtu obou kol nadělila 1,62 vteřiny. „Měla jsem radost, že se mi konečně povedlo sjet obě kola poměrně slušně a bez velkých chyb,“ cenila si výkonu, kterým dosáhla na nejlepší fisové body v sezoně.Po zisku univerzitního slalomářského titulu, ten inženýrský ve škole snad prý dopadne příští rok v lednu, se Michaela Smutná zúčastnila ještě obou závodů v obřím slalomu, na který se však nespecializuje. S vyššími startovními čísly (38 resp. 39) dvakrát skončila do patnáctého místa (12. resp. 14.) „Byla jsem spokojená, že jsem si zlepšila body. Moje jízdy nebyly zase tak špatné, hlavně druhá kola,“ poznamenala.Závodnice oddílu TJ Slovan Pec pod Sněžkou tento týden už znovu vyrazila za lyžařským chlebíčkem do ciziny. Nejprve míří do Rakouska, kde ji čeká tamní národní juniorské mistrovství, z něhož se přesune do Německa na dva večerní závody Evropského poháru a dva závody kategorie FIS. „Teď mi vlastně došlo, že jedu pět závodů v kuse,“ usmívala se při přiblížení svého programu. Poté se na pár dní vrátí domů, odkud zamíří na další závody ve Slovinsku a Rakousku. Sezona ji skončí asi v polovině dubna. „Letos jsem toho moc nedozávodila, hodně mi toho zrušili. Jednou i v den závodu.“

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Ladislav Rygl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena