Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 10:50 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

HOKEJISTÉ PODRUHÉ PORAZILI NOVÉ MĚSTO A POSTOUPILI DO FINÁLE KRAJSKÉ LIGY

článek vytvořen 19. 02. 2014, přečetlo si ho 1519 lidí

Trutnov - Ve stejnou dobu, co čeští hokejisté bojovali na olympiádě o postup do semifinále proti Američanům - neúspěšně, svedli hráči Trutnova v krajské lize na ledě Nového Města bitvu o finále - úspěšně. Po těsné domácí výhře dokázali v odvetě zvítězit přesvědčivě 6:1, když ovšem čtyři góly dali až v posledních pěti minutách. Finálová série začíná v neděli, ale kde a především kdo bude soupeřem Trutnova, se ještě neví.
TJ SPARTAK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - HC TRUTNOV 1:6 (0:1, 1:1, 0:4). Góly a asistence: 23. Řehák (Reichmann) - 19. Veselý (Procházka), 25. Procházka (Chytráček, Veselý), 56. Chytráček (Malinský), 57. Karlík (Veselý), 57. Chytráček, 60. Perutek. Rozhodčí: Pahulák - Pechánek, Hidvéghy. Vyloučení: 7:8, navíc Praus (Nové Město) - Antonín (Trutnov) oba 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 130. Sestava Trutnova: Biegl - Antonín, Kozák, Karlík, Junek, Poul, Malinský - Zítka, Šimoníček, Mašek - Veselý, Chytráček, Procházka - Smékal, Janoušek, Smékal.

„Konečný výsledek vypadá jednoznačně, ale do padesáté minuty, to tak jednoznačné nebylo,“ řekl po utkání hostující trenér Jiří Malinský, který ve středu musel nazout brusle a jít vyztužit obranné řady svého týmu. Trutnov postrádal nemocného kapitána Luštince, z Prahy nepustily pracovní povinnosti Zelenku a chyběl i junior Vacek. „V první třetině jsme měli několik šancí, řekl bych dokonce, že to byly velmi slibné šance. Kdybychom je proměnili, zápas jsme třeba mohli rozhodnout dřív,“ přiblížil kouč.

Utkání připomínalo nedělní souboj v Trutnově. Zelenobílí se ujali vedení zásluhou využité přesilovky v závěru první třetiny. Střelcem byl Veselý. Domácí vyrovnali na začátku druhé části. Rychlou odpověď po minutě a půl však zrežírovala druhá útočná formace, kdy Veselý s Chytráčkem připravili gólovou pozici pro Procházku - 2:1. Tento výsledek pak vydržel až do závěru utkání. „Ve druhé třetině jsme trošku přestali bruslit, ale ta třetí už, myslím, byla podle našich představ, což vyústilo v ty naše slepené góly,“ poukázal Jiří Malinský.

V 56. minutě rozhodl o osudu zápasu Chytráček, o 65 vteřin později skóroval Karlík a za dalších 21 sekund se opět prosadil Chytráček. Šestou pečeť na trutnovský postup narazil dvě vteřiny před sirénou Perutek trefou ve vlastním oslabení. „Nové Město mělo za stavu 2:1 nějaké šance na vyrovnání. Hrozilo hlavně v přesilovkách, ale my jsme naše oslabení sehráli velmi dobře,“ pochvaloval si hrající trenér Trutnova. „Pořád se nám nedaří víc využívat naše šance, ale šli jsme za svým cílem a závěr zápasu jsme zvládli velmi dobře,“ dodal k postupu do finále.

Druhá semifinálová série po dnešku ještě pokračuje, protože Nová Paka se doma vzepřela Náchodu a zvítězila 3:2 po samostatných nájezdech. „Pro mě je to hodně překvapivý výsledek a jsem docela zvědavý, jak to bude vypadat v Náchodě. My v pátek potrénujeme, odfrkneme si a budeme se těšit na finále,“ pronesl trutnovský lodivod. V případě, že postoupí Náchod, začne v neděli finálová série tam. Dojde-li k překvapení a zvítězí Nová Paka, rozehrají Trutnovští boj o titul s tímto soupeřem v domácím prostředí.