Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 10:55 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

MUSÍME ZVÝŠIT NAŠI PRODUKTIVITU A VÍC STŘÍLET, NABÁDÁ ÚTOČNÍK JANOUŠEK

článek vytvořen 18. 02. 2014, přečetlo si ho 1092 lidí

Trutnov - Z šatny hokejistů po výhře v prvním semifinále s Novým Městem (2:1) by se na rozhovor slušelo vytáhnout střelce vítězného gólu Jiřího Antonína. Zvláště, když tento urostlý bek je takzvaný sváteční střelec. V letošní sezoně skóroval teprve podruhé. Snaha byla, ale před diktafon se mu nechtělo. Tím přehodil štafetu na autora první domácí branky, devatenáctiletého útočníka Romana Janouška.
„Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Hodně těžký. Připravovali jsme se na to celý týden a naštěstí to dopadlo dobře,“ vyprávěl trutnovský junior po těsném vítězství. „Nové Město mělo za sebou těžké zápasy, ale nemohli jsme spoléhat na to, že budou unavení. Řekli jsme si, že je ubruslíme,“ prozradil domácí forvard, s jakou taktickou Trutnovští vstupovali do zápasu.Hostující hokejisté se podle očekávání spíše zaměřili na obranu, ze které vyráželi do rychlých brejků. Hra domácího týmu byla do určité míry poznamenána desetidenní přestávkou od posledního utkání v základní části, takže žádný „play-off hokej“ k vidění nebyl. Mírnou převahu měli Trutnovští. „Nějaké šance byly, ale gólů padlo málo. Musíme zvýšit naší produktivitu a víc střílet,“ poznamenal Roman Janoušek.

Byl to on, kdo ve 22. minutě vstřelil úvodní trutnovskou branku v letošních vyřazovacích bojích. S přehledem zakončil samostatný nájezd. „ Vojta Perutek vyhrál buly, Ondra Poul to prodloužil a já jsem ujel. Viděl jsem, že je gólman hodně vyjetý a nad betonem bude místo, tak jsem to tam zkusil vystřelit a padlo to tam,“ přiblížil svůj gólový moment, kterým otevřel skóre utkání. Vedení Trutnov ztratil v závěru druhé třetiny, kdy inkasoval v oslabení.

„Před třetí třetinou jsme si řekli, že do toho půjdeme naplno a rozhodneme to. Myslím, že jsme byli jasně lepší,“ prohlásil mladý trutnovský útočník. Pravda, že brankář Biegl neměl skoro žádnou práci. „A co měl, tak nás podržel,“ pochválil o 25 let staršího spoluhráče s maskou. Trutnov vyhrál a v sérii, která se hraje na dva vítězné zápasy, se ujal vedení 1:0. Ve středu v Novém Městě (začátek v 18:00) tak už může slavit postup do finále. „Já doufám, že to tak bude, ale určitě to nebude lehký. Nové Město, jak jsme měli možnost vidět, je hodně silný soupeř,“ podotkl Janoušek.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena