Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:05 Svátek: Nela Zítra: Blažej

KRKONOŠSKÁ 70 JE ZRUŠENÁ! NA HORÁCH CHYBÍ SNÍH. TRAŤ BY NEBYLA REGULÉRNÍ

článek vytvořen 19. 02. 2014, přečetlo si ho 1539 lidí

Trutnov - Legendární závod hlídek a po dva roky i závod jednotlivců v rámci seriálu Stopa pro život v běhu na lyžích - Krkonošská 70 - se letos nepojede. Deset dní před startem 59. ročníku pořadatelé z Loko Trutnov oznámili, že z důvodu nedostatku sněhu a regulérnosti musí závod zrušit. „Zjišťovali jsme si aktuální situaci ve střediscích ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a Ski areálu Černá hora, kudy vede trasa závodu, a bylo nám sděleno, že situace ohledně souvislé pokrývky sněhu je opravdu kritická,“ uvedl Radek Horák z organizačního štábu K-70.
Optimistické vyhlídky nedává ani předpověď počasí, která v tomto směru nehlásí žádnou větší změnu, a tak se popáté v historii závod neuskuteční. „Současné zbytky sněhové pokrývky navíc tvoří nebezpečné ledové úseky, které při vysokohorském závodu mohou být velice nebezpečné, a to především ve sjezdech. Rolba s frézou na úpravu trati potřebují určitou výšku sněhové pokrývky a ta bohužel teď prostě neexistuje,“ vysvětloval Horák, proč za aktuálních podmínek nejde pro účastníky K-70 zajistit upravenou, regulérní a bezpečnou trať. „Uvažovali jsme i o zkrácení tratě či jiné alternativě závodu, ale myslíme si, že by se tím hřebenový závod K-70 pouze devalvoval,“ dodal.Pořadatele známého běžkařského klání pro širokou veřejnost odvolání závodu velmi mrzí, protože po logistické stránce byl letošní ročník připraven velmi dobře. „Na závodníky čekalo mnoho zlepšení jak v zázemí závodu, tak na trati,“ poznamenal Radek Horák s tím, že všechny tyto novinky se ponechají na jubilejní šedesátý ročník. „Věříme, že nám lyžaři zachovají přízeň a v příštím roce se opět potkáme na Krkonošské 70. Letošní startovné samozřejmě všem přihlášeným závodníkům vracíme ve stoprocentní výši,“ uzavřel Radek Horák.

Naposledy ke zrušení závodu došlo v roce 2008. Tehdy byl však 53. ročník odvolán až na poslední chvíli ráno před startem, kdy se nad Českou republikou přehnala vichřice Emma. Letošní zima běžkařům není nakloněna. Už v lednu se třeba neodjela ani Jizerská padesátka, v Trutnově byly zrušené oba zdejší závody - Krakonošova 12 a Žákovské kritérium.

(bog, rho)
Trutnovinky.cz
Foto: archiv K-70

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena