Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 11:05 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

KOMPLIKACE V BOJI O PLAY-OFF. TRUTNOV DOMA PROHRÁL S VYŠEHRADEM

článek vytvořen 16. 02. 2014, přečetlo si ho 1133 lidí

Trutnov - Jestliže v minulém kole výhrou v Ostravě basketbalisté Trutnova zvýšili svoje šance na účast v letošních vyřazovacích bojích první ligy, tak po dnešní domácí porážce s Vyšehradem 88:95 se jejich boj o nejlepší osmičku zkomplikoval. Domácím k vítězství nepomohlo ani 33 bodů Petra Kulicha.
KARA TRUTNOV - SOKOL VYŠEHRAD 88:95 (20:16, 38:38, 58:65). Body: Kulich 33, L. Malý 18, Peterka 12, Malík 10, Dolejší 8, Hlaváček 5, Provazník 2.

Domácí nemohli v utkání počítat s kompletní děčínskou letkou a navíc chyběl i Matěj Malý. Ani hosté ovšem nepřijeli do Trutnova v nejsilnější sestavě, takže o rozložení sil na lavičkách tentokrát zápas tak úplně nebyl. Hráči Kary vstoupili do zápasu dobře a udržovali si mírné vedení. Poločas byl vyrovnaný 38:38. „Kluci hráli dobře, ale dělali jsme individuální chyby, které bohužel ve druhém poločase rozhodly o naší prohře. Hlavně se jednalo o chyby v obraně,“ poukázal domácí trenér Michal Slezák.

Trutnovský tým po přestávce už jen dotahoval ztrátu. Šestnáct vteřin před koncem trojka Ladislava Malého upravila stav na 88:90. Hostující Kubálek dal jednou neproměněnou šestkou domácím šanci vybojovat si třeba prodloužení, ale hráči útok pokazili. „Domluvili jsme si nějaký systém, ale zahráli jsme to pro mě úplně nepochopitelně jinak,“ mrzelo trenéra Slezáka. Vyšehrad si pak zápas pohlídal z čáry trestných hodů. „Na konci to na sebe vzal hostující Feštr, nepovedlo se nám ho zastavit,“ viděl jako další důvod prohry téměř neomylnou střelbu pražského kanonýra.

Do konce základní části zbývají dvě kola. Šance Trutnova na play-off stále existuje, akorát už to hráči Kary nemají ve svých rukách. „Škoda toho dnešního zápasu, mohl být klid, protože při rovnosti bodů s Ostravou máme lepší vzájemné zápasy, a pokud by došlo i na minitabulku s Jihlavou, stále na tom budeme nejlépe,“ řekl Michal Slezák. Trutnovští však musejí doufat, že Ostrava buď nezvládne zápas se Spartou, nebo v Plzni, zatímco muži Kary musejí uspět v Opavě a pak doma se Zlínem. Jihlava hraje ve Zlíně a se Sokolem pražským.

„Chtěli bychom si play-off zahrát. Jít ve čtvrtfinále na Hradec by bylo určitě divácky velmi atraktivní, navíc na něj umíme zahrát. Pokud skončíme devátí, bude to pro mě zklamání. Rozhodně ale letos nechceme hrát play-out,“ uzavřel trenér Slezák.

Liberec - Plzeň 66:78
Sparta Praha - Hradec Králové 77:89
Vysočina - Opava B 60:76
Olomouc - Zlín 69:73
JBC Brno - Sokol pražský 69:73
Litoměřice - VŠB Ostrava 55:72
dohrávka: Vysočina- Plzeň 73:58