Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 15:25 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

BĚŽKYNĚ VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ VEZLA OLYMPIJSKOU ŠTAFETU NA PRVNÍM MÍSTĚ

článek vytvořen 15. 02. 2014, přečetlo si ho 2264 lidí

Trutnov - „Klobouk dolů. Byl to úžasný výkon,“ vysekla jí poklonu televizní spolukomentátorka a bývalá hvězda českého klasického lyžování Kateřina Neumannová. Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová sklidila za své třetí vystoupení na olympiádě v Soči další slova chvály. Ve štafetovém závodě na 4 x 5 km zajela osmadvacetiletá Trutnovačka úžasný první úsek a českým fanouškům nabídla nezvyklý pohled - naši štafetu na prvním místě.
„Jsem překvapená a strašně nadšená, bylo to nezapomenutelné,“ nechala se slyšet nejlepší česká běžkyně, která byla nasazena na úvodní úsek. Začátek závodu byl podle jejích slov strašně rychlý. „Vypadalo to jako sprint a já nejsem žádná sprinterka. Přišlo mi, že nestíhám, ale pak se to uklidnilo,“ poznamenala. Ve společné skupině běžkyň se Eva udržela a na prvním měřeném úseku (po 1,7 km) jela na deváté pozici se ztrátou necelých dvou vteřin. Se stejným odstupem z osmého místa vjížděla i do druhého dvou a půlkilometrového okruhu.

A pak to přišlo. Ve druhé polovině svého úseku se začala posouvat dopředu. „Měla jsem fantastické lyže, na které jsem se mohla spolehnout, takže jsem jela mimo stopu, což bylo rychlejší a mohla jsem si dovolit odpočinout a zrychlit,“ vysvětlovala trutnovská běžkyně. Byla pátá, třetí, druhá a ve čtvrtém kilometru šla na pozici vedoucí ženy. „Já ani pořádně nevím, jak jsem se tam dostala, prostě jsem jela a najednou jsem byla první,“ smála se.Česká závodnice z tempa neslevila a tím vlastně „udělala“ závod, který měl nakonec nečekaný průběh. Díky jejímu  se startovní pole roztrhalo. Z prvního místa sesadila Evu až v závěrečném sjezdu na stadion Ruska Ivanovová, za kterou naše jednička přijela na předávku v těsném závěsu jako druhá se ztrátou šesti desetin. „Jsem naprosto nadšená. Pohádka. Bylo to nádherný. Poprvé jsem porazila Švédku i Norku,“ radovala závodnice z trutnovského oddílu Olfin Car-Vella.

Její reprezentační kolegyně Karolína Grohová, Petra Nováková a Klára Moravcová podle očekávání pozice mezi nejlepšími týmy neudržely, nicméně české kvarteto dokončilo závod na desátém místě, což je oproti loňskému dvanáctému místu ze světového šampionátu ve Val di Fiemme
zlepšení o dvě příčky. „Myslím, že pro nás je to super výsledek. Jsme všechny moc spokojené,“ hlásila Eva Vrabcová-Nývltová. Češky porazily Slovinky, Ukrajinky, Rakušanky a Kanaďanky.

A jak se trutnovská lyžařka cítila po příchodu na pokoj? „Jsem v pohodě. Těším se na večeři,“ prozradila. Na olympiádě se představí už jen jednou, příští sobotu v závěrečném závodu na 30 kilometrů.

Čtěte také:

PŘIPADALA JSEM SI JAKO V PECI, LÍČILA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ PO KLASICKÉ DESÍTCE

ROZHOVOR ZE SOČI (2): TAK UNAVENÁ JSEM NEBYLA ANI PO TOUR, ALE JE TO NÁDHERNÝ


OLYMPIÁDU ROZJELA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ ŽIVOTNÍM VÝSLEDKEM, OBSADILA 11. MÍSTO


ROZHOVOR ZE SOČI (1): KRÁSNÉ POČASÍ, TĚŽKÉ TRATĚ A MOBIL OD RUSŮ JAKO DÁREK


KONEČNĚ PŘEDVÉST VÝSLEDEK, PŘEJE SI OLYMPIONIČKA EVA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ


Michal Bogáň
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena