Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:01 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

HIGHLANDER KLAUDA SI ODBYL LETOŠNÍ PREMIÉRU. NA GALAVEČERU V BERLÍNĚ

článek vytvořen 15. 02. 2014, přečetlo si ho 1533 lidí

Trutnov - Na západ za hranice naší republiky vedla cesta trutnovského bojovníka Jakuba Klaudy k prvnímu letošnímu zápasu. Jedenadvacetiletý thajboxer se před pár dny zúčastnil velkého galavečera v Berlíně - Golden Glory Night, kde vyzval zástupce tamního oddílu Daniela Texe. Pro trutnovského Highlandera to byl jeho dvanáctý zápas v ringu mezi profesionály, když do tohoto souboje vstupoval s bilancí osmi vítězství a tří porážek.
Bojovalo se podle pravidel K-1,což zrovna není gusto Jakuba Klaudy. „Ale pokud chci zápasit, musím brát i nabídky v tomto stylu a naučit se v něm pořádně chodit,“ poznamenal český drsňák. Do zápasu nastoupil vcelku dobře, ovšem stejně vysoký německý soupeř mu několikrát úspěšně zachytil kopající nohu a Jakub ztratil důvěru ve svou největší zbraň. Kopy. „Bohužel se pak v prvním kole pouštěl do boxerských výměn a zbytečně inkasoval,“ přiblížil trenér Radek Horák, který ho na akci doprovázel s kolegou Tomášem Matouškem. „První kolo mi úplně nevyšlo. Prospal jsem ho a tím, že mi chytal moje kopy, jsem třikrát čtyřikrát skončil na zemi,“ doplnil jeho svěřenec.Ve druhém kole se projev trutnovského borce zlepšil. „Taktika kolen a tvrdých úderů přinášela úspěch,“ poukázal Radek Horák. Jakub boj v ringu začínal otáčet na svojí stranu. „Ale taky jsem toho ještě dost schytal. Tlačil jsem, ale přes špatný kryt m často zasahoval,“ uvědomoval si chyby. Naopak třetí kolo se už neslo jasně v jeho režii. Soupeře naháněl po celém ringu, Němec útoky ustál pouze svazováním a věšením se na Jakuba. „Tvořil jsem zápas. Byl jsem na tom líp fyzicky,“ pronesl.

Na vítězství to však nestačilo. Podle rozhodčích. Jakub Klauda prohrál s Texem na body 2:1. „Bojoval doma, rozhodčí byli na jeho straně, ale za to diváci mě vyprovodili z ringu potleskem ve stoje,“ potěšilo trutnovského bojovníka, který měl podle svých slov perfektní přípravu na zápas, ale v ringu to nedokázal úplně prodat. Nyní má před sebou zase měsíc a půl, aby se připravil na další souboj, který ho čeká na konci března, kdy společně s Ondrou Marvanem vyrazí do Prahy na Maximus cup.(bog, rho)
Trutnovinky.cz
Foto a video: Radek Horák

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena