Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:39 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

RADNICE ZVEŘEJNILA NÁVRH ROZPOČTU. VYJÁDŘIT K NĚMU SE MOHOU I OBČANÉ

článek vytvořen 14. 02. 2014, přečetlo si ho 2939 lidí

Trutnov - Zhruba 516 milionů korun. To je výše rozpočtu města, navrženého pro letošní rok vedením radnice. Projednat a schválit ho ještě musí zastupitelé, a to na únorové veřejné schůzi. Vyjádřit se k němu ale může kdokoliv z občanů našeho města.
Pokud finanční rozvaha bude schválena, bude Trutnov hospodařit s podobnou sumou jako v předchozích letech. „Stejně jako v minulosti je rozpočet koncipovaný jako vyrovnaný,“ zdůraznil trutnovský starosta Ivan Adamec. V příjmové stránce počítá například s jedenácti miliony za průmyslovou zónu, ve výdajích naopak s dvaceti miliony pro chystanou modernizaci úpravny vody v Temném Dole.

K navrženému rozpočtu se mohou vyjádřit i občané. Buď písemně do úterý 18. února nebo ústně při veřejném projednávání v pondělí 24. února. „Kdokoliv přijde, může se zeptat na cokoliv. Rozpočet je naprosto otevřené jednání,“ potvrdil starosta Adamec (návrh hospodaření najdete zde).

Možnost připomínkovat rozvahu ale podle něj v posledních letech téměř nikdy nikdo nevyužil. „Spíš byly pokusy řešit přes rozpočet řešit jiné věci. Třeba průmyslovou zónu,“ dodal Ivan Adamec.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

čtěte také:
MODERNIZACE ÚPRAVNY VODY V TEMNÉM DOLE MÁ STÁT STO MILIONŮ KORUN, TRUTNOV DÁ ZE SVÉHO JEN DVACET

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena