Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 10:21 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

PŘIPADALA JSEM SI JAKO V PECI, LÍČILA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ PO KLASICKÉ DESÍTCE

článek vytvořen 13. 02. 2014, přečetlo si ho 1599 lidí

Trutnov - Druhý start pod olympijskými kruhy v Soči si ve čtvrtek odbyla Eva Vrabcová-Nývltová. Trutnovská reprezentantka v běhu na lyžích obsadila v závodě na 10 km klasicky 21. místo. „Na klasiku a individuální start je to můj nejlepší výsledek, takže jsem hodně spokojená. Akorát ostatní to moc neberou. Ten první závod je hodně namlsal,“ prohlásila lyžařka, která se v úvodním skiatlonu blýskla 11. místem.
„Byl to hodně těžký závod!“ zdůraznila česká reprezentantka po desítce. V klasice se Eva necítí tak dobře jako v bruslení, daleko větší problém však tentokrát představovalo jarní počasí, které trápí v těchto dnech závodníky v běžeckém areálu Laura. „Teplo bylo příšerné. Připadala jsem si jako v peci,“ poznamenala k podmínkám. Ve stínu patnáct stupňů, rozbředlý sníh. „Ale pro diváky je to určitě paráda,“ usmála se.

V závodě měla podle svých slov pár skvělých a pár horších úseků, kde ji potkalo několik krizí. „Nejlépe se mi jel první kilometr,“ povídala trutnovská běžkyně, jak zaregistrovala zprávu od norského trenéra, který ji hlásil, že do svého čísla (34) jede druhá. Hodně se „kousala“ i v posledních šesti set metrech. „Ale jinak to bylo opravdu strašně těžké,“ přiznala.

Naštěstí měla česká jednička perfektně namazáno, to ji zachránilo. „Velká poklona celému servisu,“ chválila muže z buňky, kde ji lyže připravuje i manžel Martin. Jakou dostal odměnu? „Pusu,“ smála se Eva. „Ale samozřejmě na lyžích měli zásluhu i jiní. Hlavně Vítek Fousek a Honza Pešina. Opravdu smekám, moc se jim to povedlo,“ děkovala ještě jednou za skvělou práci.

Další závod pojede Eva Vrabcová-Nývltová v sobotu, kdy je na programu štafeta na 4 x 5 km. Na jaký úsek bude nasazena, zatím neví. „Štafety se zúčastnit musím. Udělám maximum pro dobrý výsledek, ale netrápím se tím,“ řekla běžkyně, která se hlavně soustředí na závěrečnou dvacítku.

Čtěte také:

ROZHOVOR ZE SOČI (2): TAK UNAVENÁ JSEM NEBYLA ANI PO TOUR, ALE JE TO NÁDHERNÝ

OLYMPIÁDU ROZJELA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ ŽIVOTNÍM VÝSLEDKEM, OBSADILA 11. MÍSTO

ROZHOVOR ZE SOČI (1): KRÁSNÉ POČASÍ, TĚŽKÉ TRATĚ A MOBIL OD RUSŮ JAKO DÁREK


KONEČNĚ PŘEDVÉST VÝSLEDEK, PŘEJE SI OLYMPIONIČKA EVA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ


Michal Bogáň
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena