Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.12.2022
Přesný čas: 04:32 Svátek: Iva Zítra: Blanka

ROZHOVOR ZE SOČI (2): TAK UNAVENÁ JSEM NEBYLA ANI PO TOUR, ALE JE TO NÁDHERNÝ

článek vytvořen 11. 02. 2014, přečetlo si ho 1677 lidí

Trutnov - Gratulace se jí hromadí v mobilu, velká podpora se na ni valí z facebooku. „Tihle lidé ale tady se mnou nejsou,“ postěžovala si trošku Eva Vrabcová-Nývltová, že v Soči se ani pořádně neměla s kým radovat ze životního výsledku - 11. místa ve skiatlonu. Dnes byli lyžaři na olympiádě v akci podruhé. Sprint se však trutnovské reprezentantky netýkal. „Na trati jsem byla jen ráno trénovat. V době sprintů jsem si pak byla zaběhat,“ prozradila.
Evo, jak se ti dýchá v Soči po jedenáctém místě ze skiatlonu?
No, cítím se docela unavená. Po celé Tour de Ski to nebylo tak hrozný. Přetížila jsem si přitahovače holení, takže trochu trpím, ale na druhou stranu je to nádherný pocit. Jenom mě mrzí, že se tu nemám s kým o tu radost podělit. Martina (manžela) mi sem skoro nepustí, Kája měla před závody. Ostatní se mnou úspěch moc nesdílí, takže se moc těším domů. Doufám, že tam se někdo najde. :-)

Bereš to tak, že teď už máš splněno?
Částečně ano, ale ne tak, abych do dalších závodů nešla s plným úsilím. Spíš mě to uklidnilo, že na to mám. Cokoliv se podaří dál, tak je bonus navíc. Tohle je výsledek, pro který jsem si na olympiádu chtěla jet. Na tu desítku klasicky si ale moc šancí nedávám. Nicméně, chci startovat, aby nebyla tak dlouhá pauza do dalšího startu.

Jak se tvůj druhý závod na olympiádě chystáš pojmout?

Určitě naplno, ale je to pro mě spíše doplňkový závod. Takže nejsem ani nervózní.

Přiblížíš tvůj předzávodní středeční den?
Půjdu se zapracovat na lyže jako před každým závodem. Pak odpoledne lehčí trénink a večer proklusnutí, masáž a protažení. Nic zajímavého. :-)

Jak ses zabydlela v olympijské vesnici?

No, já jsem buď na jídle, ta váha si mě po návratu asi moc vážit nebude :-), a pak jsem na pokoji nebo na tratích. Je to jediný čas, co můžu být s Martinem, takže se tam vždycky zdržím aspoň na kafíčko. No ale jinak si neužívám. Nejsem tu od toho. Snažím se dodržovat režim jako jinde, ale je to těžké… Co tu pro nás je? Plně vybavená posilovna, kam ale teď kvůli závodům nesmím, nádherné wellness a také herna. Tu jsem ještě nikdy nikde nevyzkoušela, tak třeba po závěrečné třicítce. :-)

Sleduješ ostatní dění na olympiádě?
Máme puštěnou televizi od rána do večera, ale moc času na to není. A na české závodníky se v ruské televizi nedbá, takže je to spíše o tom, co se dozvíme z internetu. Chtěla bych ale jet s Kájou na exhibici v krasobruslení v sobotu po mém posledním závodě. Biatlonu fandíme vehementně.

Co oslavy medailí v Českém olympijském domě?

Oslavy se nás tu vůbec netýkají. Jsme odříznutí a alkohol sem ani nesmí. Ne, že bychom ho k oslavám potřebovali. Ale ti naši blízcí, kteří nám úspěch přejí, ti tu nejsou.

Čtěte také:

OLYMPIÁDU ROZJELA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ ŽIVOTNÍM VÝSLEDKEM, OBSADILA 11. MÍSTO

ROZHOVOR ZE SOČI (1): KRÁSNÉ POČASÍ, TĚŽKÉ TRATĚ A MOBIL OD RUSŮ JAKO DÁREK


KONEČNĚ PŘEDVÉST VÝSLEDEK, PŘEJE SI OLYMPIONIČKA EVA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ


Michal Bogáň
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena