Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:08 Svátek: Nela Zítra: Blažej

PŘI LYŽOVÁNÍ SE ZRANILI TŘI MLADÍ DÁNOVÉ, MUSEL PRO NĚ VRTULNÍK

článek vytvořen 11. 02. 2014, přečetlo si ho 2290 lidí

Trutnov - Tři mladí Dánové se v pondělí zranili při lyžování v Krkonoších. Všechny musel s těžkými úrazy vrtulník záchranářů převést do traumatologického centra v Hradci Králové.
První případ je z Pece pod Sněžkou. Čtrnáctiletá lyžařka nezvládla jízdu a narazila do stromu. „Po nárazu zůstala při vědomí. Prvotní ošetření zajistila horská služba z Pece pod Sněžkou. Mladá žena utrpěla poranění horní končetiny a pro bolest v oblasti zad byla po zajištění šetrně transportována do traumatologického centra v Hradci Králové,“ informoval mluvčí královéhradecké záchranné služby Tomáš Ježek.

Druhý případ se stal kolem třinácté hodiny ve Špindlerově Mlýně. Čtrnáctiletý Dán po pádu ze skokánku na záda zůstal při vědomí a stěžoval si na bolest v oblasti zad. „Po zajištění horskou službou byl transportován do zdravotnického centra ve Špindlerově mlýně, kde se potvrdilo závažné poranění zad,“ upřesnil Ježek. Chlapce přepravili do traumatologického centra v Hradci Králové.

Třetí případ se stal o půl hodiny později. Patnáctiletá dívka utrpěla poranění v oblasti hlavy. Také ji přepravil vrtulník do krajského traumacentra. Záchranáři zasahovali i u několika dalších drobných úrazů, které si vyžádají hospitalizaci. Třikrát vyjeli do areálu v Herlíkovicích a třikrát do Špindlerova mlýna a okolí.

(tz-jež, pac)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena