Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 24.06.2018
Přesný čas: 14:54 Svátek: Jan Zítra: Ivan

OLYMPIÁDU ROZJELA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ ŽIVOTNÍM VÝSLEDKEM, OBSADILA 11. MÍSTO

článek vytvořen 08. 02. 2014, přečetlo si ho 1729 lidí

Trutnov - Skvělý výsledek, který tvoří dvě jedničky. Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová zvládla úvodní závod na olympiádě v Soči na výbornou. Ve skiatlonu na 15 km obsadila 11. místo a vyjela si tím nejen svůj nejlepší olympijský výsledek, ale jak sama řekla, považuje tento úspěch za největší v kariéře. „Jsem nadšená,“ jásala naše reprezentantka, jejímž dosavadním maximem pod pěti kruhy bylo 33. místo ze sprintu.
„Myslím, že to je výborný výsledek. O tom není žádná diskuze,“ poznamenal její osobní kouč Vladimír Šlofar, který její výkony sleduje z Trutnova. „Když odjížděla na olympiádu, přál jsem si a říkal si, že bude fantastický, pokud se dostane do patnáctky a to se splnilo,“ radoval se trenér místního oddílu Olfin Car - Vella, za který i Eva stále závodí.

V první klasické části skiatlonu se česká jednička držela v hlavní skupině, ale postupně se tempo zrychlovalo a v polovině závodu trutnovská běžkyně přezouvala lyže do okruhu volnou technikou na šestnáctém místě se ztrátou čtyřiceti vteřin. „Měla jsem vybráno, trápila jsem se,“ nechala se slyšet Eva. Její trenér ale viděl závod jako pěkně rozjetý. „ Sezona tomu napovídala. I když letos jezdí Evča klasiku o něco hůře, dokázala ji zajet dobře, což potvrzuje její umístění,“ řekl Vladimír Šlofar.

Volnou část skiatlonu pak jeho svěřenkyně zvládla ještě lépe a v cílové rovince útočila na pozice v první desítce. „Ve skatu se cítí dobře. Takové to sebevědomí, které měla, tam dokázala prodat,“ sdělil Vladimír Šlofar. „Škoda, že jsem to desáté místo neufinišovala,“ posteskla si trošku česká závodnice. „Být cílová rovinka ještě o pár metrů delší, tak věřím, že se tam posunula,“ naznačil trutnovský kouč. To, že Evě desáté místo o půl vteřiny vyfoukla Japonka Masako Ishida, by však neřešil. „Jedenácté místo je super.“

Osmá žena letošní Tour de Ski tak ukázala, že umí zajet famózní výsledek i za účasti kompletní světové špičky. Tím zavřela pusu pochybovačům, kteří poukazovali na to, že v lyžařské sérii na přelomu roku nezávodily všechny běžkyně. „Tyhle řeči, že se to nepočítá, mi osobně vadí, protože znehodnocují její výsledky. Je to přeci taky závod, je to Světový pohár. Určitě je ale důležité, že Eva potvrdila, že takové výsledky dokáže zajet i na olympiádě,“ poznamenal Šlofar.

A to čerstvě osmadvacetiletá Trutnovačka určitě neřekla poslední slovo, protože její hlavní závod na 30 km přijde až na konci olympiády. Mezitím ji však ještě čekají desítka klasicky (ve čtvrtek) a štafeta. „Tu desítku jsme nejdřív nechtěli jet, ale nakonec těsně před odjezdem jsme se domluvili, že ji pojede, aby tam nemusela dlouho čekat na štafetu. Nechceme si tím dělat nějaké alibi, ale prostě její hlavní závod je třicítka, takže v té přípravě bychom k tomu chtěli podřídit skoro všechno,“ nastínil Vladimír Šlofar.

S Evou zůstává neustále v kontaktu. „Dneska jsme si ještě nevolali. Jen mi psala, že děkuje za spolupráci, je v pořádku a že se jí jelo dobře,“ uzavřel.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena