Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:50 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

THAJBOXER MARVAN MĚL PŘI PREMIÉŘE V EVROPSKÉ LIZE SMŮLU NA LOS

článek vytvořen 07. 02. 2014, přečetlo si ho 1516 lidí

Trutnov - Do společnosti osmi nejlepších fighterů naší republiky se dostal ve své kategorii (do 76 kg) thajboxer Ondřej Marvan a tento úspěch mu poprvé v historii trutnovského oddílu Highlanders otevřel dveře do Evropské Muay thaj ligy. V této národní soutěži se utkala česká elita o jedno postupové místo do souboje o evropského šampióna.
Třiadvacetiletý bojovník z Trutnova zápasil hned v prvním kole pyramidy. „Bohužel jsem si vylosoval nejtěžšího soupeře, co jsem mohl. Jeho jediného jsem fakt nechtěl, ale stalo se,“ konstatoval Ondra Marvan, proti kterému se v ringu postavil Adam Chajkin. Nicméně do soupeře se pustil pěkně zostra a v prvním kole ho dokázal po úderu přední rukou posadit na zadek a dostat do počítání. „Ve druhém kole jsem byl zase já celkem dost nahulenej v jedné chvíli, ale ustál jsem to,“ poznamenal.Vyrovnaný zápas, který se nesl ve velkém tempu, byl ve třetím kole už hodně o vůli. Oba borci si však nic nedarovali až do konce. „Byla to dost dobrá štípaná, ale bohužel to nestačilo,“ smutnil Marvan. U rozhodčích to nakonec 2:1 na body vyhrál Chajkin.

I když ale trutnovský thajboxer nepostoupl do další fáze pyramidy, vydal se potom na Evropskou ligu ještě jednou, aby nevypadl ze zápasového tempa. V pražském Retro music klubu si dal vložený „superfight“ se zkušeným Petrem Matějkou z Plzně. I když mu zápas moc nesedl, vyhrál jednoznačně 3:0 na body. „Nemohl jsem se do toho vůbec dostat. Nebyl jsem nějak správně namotivovaný. Myslel jsem, že mě do toho dostane nástupovka, ale nepomohla ani ta,“ pronesl Ondra Marvan po svém pátém vítězství v profiringu.

Další zápas čeká tohoto Highlandera na konci března v Praze na Maximus cupu. Jeho parťák Jakub Klauda se již zítra představí na prestižním galavečeru Golden Glory v Berlíně, kde nastoupí v K-1 do 90 kg proti Danielu Texovi.Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Jiří Rošer

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena