Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.12.2022
Přesný čas: 03:38 Svátek: Iva Zítra: Blanka

ROZHOVOR ZE SOČI (1): KRÁSNÉ POČASÍ, TĚŽKÉ TRATĚ A MOBIL OD RUSŮ JAKO DÁREK

článek vytvořen 03. 02. 2014, přečetlo si ho 2736 lidí

Trutnov - Běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová už je pár dní v dějišti letošních zimních olympijských her v Soči. S trutnovskou lyžařkou jsme se dnes spojili, aby nám sdělila svoje první dojmy.
Evo, jak proběhla tvoje cesta do Soči?
Byla dost zdlouhavá. Několikrát jsme museli přesedat a stěhovat zavazadla, takže jsem večer padla do postele dost utahaná.

Jakou jsi zažila svou první ruskou zkušenost?

První ruskou zkušenost ani nevím, nijak výrazně mě nic neupoutalo. Jinak je tady nádherné okolí - hory a příroda. A máme tady krásné počasí. Sluníčko. Teplota ráno kolem mínus osmi a pak se otepluje.

Zalíbila se ti olympijská vesnice?
Olympijská vesnice je moc pěkná. Větší baráčky v horském stylu. Vím, že tu pár lidí nějaké problémy řeší, ale já jsem spokojená. Na pokoji jsem s Kájou (Grohovou), ale všechny holky-běžkyně jsme v podstatě na jednom apartmánu.

Co bezpečnostní podmínky, o kterých se tolik mluví?

Bezpečnostní podmínky mě hodně překvapily. Myslela jsem si, kdovíjak to bude přísně, tak jsem se s sebou bála vzít i ionťáky a nakonec se sem dostane téměř vše. Kromě alkoholu. Ale ten se mě netýká,

Zatím největší překvapení?

Včerejší dárek. (smích) Každý závodník dostal mobil od Samsungu.

Jak se ti jezdí v tréninku a co tratě?
Tratě jsou hodně těžké, ale krásně upravené. Podmínky jsou tu super. Problém bude akorát s mazáním na klasiku. Na jednom okruhu se vystřídá hodně sněhů. Moje pomalé tréninky vypadají dobře, ale s jízdou rychle je zatím problém. S tím jsem ale tak trochu počítala díky přípravě v Lavazze. Budu doufat, že to „povolí“.

Co tvůj program prvního závodu v sobotu?
Dnes jsem měla volno, zítra a pozítří mě čekají těžší tréninky, pak volno, pak zapracování a pak děj se vůle boží.

Před odletem do Ruska jsme s Evou pořídili rozhovor do našeho únorového magazínu Trutnovinky, kde se stala i tváří titulní strany.Michal Bogáň
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena