Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:27 Svátek: Nela Zítra: Blažej

FLORBALISTÉ SE POMALU LOUČÍ S DRUHOU LIGOU, PROHRÁLI DERBY V NÁCHODĚ

článek vytvořen 01. 02. 2014, přečetlo si ho 1410 lidí

Trutnov - Už je téměř jisté, že druhá liga florbalistů se v příští sezoně hrát v Trutnově nebude. Hráči FBC totiž v sobotu podlehli v dalším utkání a ztráta na pozice zaručující účast v soutěži i po plánované reorganizaci stále narůstá. Hosté přitom nemuseli derby v Náchodě prohrát, ale střelecky se prosadili až v závěrečné třetině.
FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - FBC TRUTNOV (DTJ) 6:3 (1:0, 2:0, 3:3). Góly a asistence: 16. Jenka (Hauschke), 24. Jenka (Mědílek), 37. Suchánek (Bachtík), 51. Nosek (Bachtík), 57. Hrubý (Jenka), 60. Bachtík (Nosek) - 47. Davidík (Pradáč), 49. Matěják (Kruliš), 55. Šauer (Dohnal). Rozhodčí: Sommer, Volf. Vyloučení: 3:3, navíc Hrubý (Náchod) 5 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 112. Sestava Trutnova: Škvrna (37. Skalický) - Votoček, Davidík, Krsek, Pradáč - Vymlátil (Juhász), Tomeš (Bydžovský), Matěják - Kruliš, D. Dohnal, Šauer.

Ne, že by trutnovští florbalisté hráli v prvních dvou třetinách špatně, ale neproměňovali šance, když nedokázali využít ani přesilovku 5 na 3. V utkání prohrávali od 16. minuty. Na začátku druhé části byl vyloučen Kruliš a domácí po sedmnácti vteřinách početní výhody zvýšili na 2:0. V závěru třetiny pak inkasoval z dálky třetí gól brankář Škvrna a mezi tyčemi ho nahradil Skalický.

Gólově se prosadit zvládli hosté až ve třetí třetině. Výrazně jim k tomu pomohl „pětiminutový“ faul domácího Hrubého, který dokázali potrestat dvěma brankami. Nejprve skóroval do růžku Davidík a po něm snížil na rozdíl jediného gólu kapitán Matěják. Zápas dostal větší náboj. Při hře 4 na 4 ovšem Náchod opět Trutnovu odskočil a v 51. minutě vedl 4:2.

Trutnovský tým vrátila do hry situace z vlastního oslabení, kdy do úniku na jednoho obránce uprchla dvojice D. Dohnal - Šauer a druhý jmenovaný zasunul míček za bezmocného brankáře. Naděje na body však vydržela hostům jen další minutu a půl, protože nedokázali pokrýt domácí souhru a bylo to 5:3. V poslední minutě zkusili svěřenci Martina Řeháka power-play, ale ta nic nepřinesla a domácí čtyři vteřin před koncem ještě šestým gólem zvýraznili svou výhru.

12. Trutnov (DTJ)     16   3 0 2 11   61:100  11

Další zápasy čekají trutnovské florbalisty příští víkend v domácí hale gymnázia, kde v sobotu od 18 hodin přivítají Přelouč a v neděli od 14 hodin vyzvou Havlíčkův Brod.